Jump to content

İyzico Sorunu Yardım !

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhabalar Ödeme Sanal Pos Yöntemi Olarak İyzico Kullanıyorum. Müşteri Ödemeyi Başarıyla Yaptığında "Ödeme Başarılı veya Ödeme Onaylandı" Gibi Hiçbir Sayfaya Gitmiyor Beyaz Sayfada Kalıyor Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim ve Ödeme Onaylandı Sayfasını Nasıl Özelleştirebilirim?

Skype Adresim : mehmet.aykt

Herkese Şimdiden Teşekkürler.

ilk önce hata kodlarının gösterimini açıp beyaz sayfa alanında aldığınız hatayı görün,  iyzico modülü harici bir hata varsa çözümü bulunur, modül ile alakalı bir sorununuz varsa iyzico firmasından destek almalısınız.

Teşekkürler Şahin Bey, Sizi Skype'dan Ekledim Detaylı Team Aracılığı İle Gösterebilirim. 

Merhaba

Modül ile alakalı görünüyor. Büyük ihtimalle api parametrelerini yanlış girmiş olabilirsiniz. Başka bir ihtimal de malesef bu ödeme kuruluşları api anahtarlarını gereksiz yere garip karakterler (örn 80p}o*a~2\&/56$Rc# ) gibi kullanarak oluşturuyor. GET ve POST methodları ile bu anahtarlar transfer edilince request data bozuluyor. Aldığınız hata "invalid request" bu tür bir sorunun işareti olabilir.

• 4 weeks later...
  • 3 months later...

Merhabalar...

Daha önce sitemiz yurtdışında bir serverda yüklü idi, kesinlikle hiç bir sorunumuz yok iken tasarımcı arkadaşımın ricası ile onun istediği Türkiye'de bulunan bir servera geçtik, fakat o servera geçtikten sonra sitemizin başı beladan kurtulamadı, site ara ara komple kullanılamaz hale geliyor, saçma sapan hatalar veriyor vs vs derken tahammül edemedik ve benim alan adımın da ait olduğu yerden server alanı satın aldık ve buraya aktardık sitemizi. Fakat gel gelelim bazı problemler yüzünden sıkıntı yaşadığpımız serverdan dosyalarımızı alırken bazı dosyalarımız kopyalanmadı ya da eksik kopyalandı ya da zarar gördü net bilemiyorum, yeni sağlam servera geçtikten sonra bir takım problemler yaşamaya başladık, tasarımcı arkadaşımız üzerinde bayağı bir uğraştı, birilerinden yardım aldı vs vs derken hataların çoğu düzeltildi fakat bu sefer de iyzicoda hata almaya başladım, bu bahsettiğim hatalar esnasında iyzico da sağlam bir şekilde kullanılabiliyordu fakat sadece ekranın bazı yerlerinde hata kodları çıkıyordu, ama şimdiki durumda ise iyzico hiç ödeme yöntemleri arasında görünmüyor, hatta modülü silip yüklesem dahi maalesef olmuyor, aldığım hata ekranını paylaşıyorum, umarım yardımcı olabilecek birileri vardır, şimdiden teşekkür ederim...

http://hizliresim.com/G3RpW7

Merhaba

Performans ayarlarından cache silip Smarty compile'ı (Türkçeye çevirisini kuvvetli derleme gibi bir şey yapmışlar İngilizcesi force compile ) açmanız sorunu çözebilir. Fakat sunucunuzda dosya izinleri ile ilgili sorunlar devam edecektir. 

Cevabınız ve alakanız için teşekkürler, dedikleriniz yapılacak ona göre buraya tekrardan yazacağım...

Daha farklı bir sorun yüzünden kaynaklandığını gördük ve sonunda çözebildik, daha küçük bir sorunumuz kaldı şimdi onunla uğraşıyoruz, yine de çok teşekkür ederiz vakit ayırıp ilgilenip cevap yazdığınız için...

Edited by modifiyemalzemecisi (see edit history)

• 2 weeks later...