Jump to content
  • 0

Kilka grup cenowych


TrynA

Question

Witam
Posiadam sklep oparty na prestashop.
Mam w nim towary do których przypisane są specyficzne ceny w zależności od grupy.
Z tym że grupy mają ceny tylko do wybranych produktów. Żeby zobrazować sytuację załóżmy że mam 10 produktów za cene tych produktów odpowiadają 3 cenniki
Cennik 1 za 3 produkty
Cennik 2 za 2 produkty
Cennik 3 za 5 produktów
Ceny ustalone są dla 3 grup o nazwach takich jak cenniki. Klient jest przypisany do tych 3 grup. Jako główną grupę ma ustawiona Cennik 1 i teraz ceny produktów dla cennika 1 wyświetlają się dobrze natomiast reszta niestety jako 0,00, czy spotkał się ktoś z czymś takim ? Czy to dobre rozwiązanie, może istnieje lepsze? Jeśli jest dobre to jak zrobić żeby wyświetlały się ceny ze wszystkich 3 cenników?

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Opiszę to dokładniej

Jest 10 produktów dla każdego z produktów mam 4 różne ceny, produkty te dzielą się na 3 kategorie czyli w sumie mam 12 cenników.

Kategoria_1_Cennik_1
Kategoria_1_Cennik_2
Kategoria_1_Cennik_3
Kategoria_1_Cennik_4
Kategoria_2_Cennik_1
Kategoria_2_Cennik_2
Kategoria_2_Cennik_3
Kategoria_2_Cennik_4
Kategoria_3_Cennik_1
Kategoria_3_Cennik_2
Kategoria_3_Cennik_3
Kategoria_3_Cennik_4

I teraz mam klienta który ma Kategoria_1_Cennik_1, Kategoria_2_Cennik_1, Kategoria_3_Cennik_2,
I chcę żeby wyświetlało mi ceny dla poszczególnych kategorii.
 

Edited by TrynA (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Standardowo presta nie obsługuje nic takiego. A przynajmniej mi nic nie wiadomo o czymś takim.

 

1 klient w preście może być w kilku grupach cenowych, ale tylko 1 grupę ma jako domyślną i ta mu się będzie wyświetlać.

Ewentualnie można kombinować cenami tworząc kombinacje produktu... ale wybór należy do klienta wtedy, a nie jest automatyczny, więc to tylko połowiczne rozwiązanie.

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to zlecenie napisania modułu do presty, który to obsłuży.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...