Jump to content
  • 0

Sklep z częściami do samochodów


mudol

Question

Witam, jest taka sprawa, ale możliwe, że za bardzo kombinuję. Potrzebny jest sklep z częściami do samochodów, tłumiki, rury, katalizatory i te sprawy. I mam taki problem:

1. Problem z markami samochodów.

 

Przy każdym produkcie występuje marka samochodu do jakiego dana część pasuje, ale może się zdarzyć, że dany przedmiot pasuje do kilku marek, albo, że jest uniwersalny (pasuje do wszystkich). Myślałem, aby przy każdej kategorii, na ostatnim poziomie zrobić podkategorie jako marki i dany przedmiot przypiywać do kilku podkategorii (marek), próbowałem też jako atrybut, ale nie do końca wtedy moduł filtrów nawigacyjnych działał. Chcę uzyskać podobny efekt jak na allegro, wyszukujemy jakiś przedmiot, z drzewka po lewej wchodzimy głębiej do kategorii a na ostatnim poziomie jest wybór marki samochodu. Klikając na daną markę wyświetlają się produkty tylko z tą marką.

 

2. Zastanawiałem się teżnad modułem Advanced Search 4, tylko, że w demo, które jest na stronie, zauwazyłem, że pole do wpisywania frazy wyszukiwanej nie jest połączone z wyszukiwarką, tzn po wpisaniu frazy i tak filtr poniżej działa do wszystkich produktów. Ten sam problem występuje w demo w module YAAS (Yet advanced search?), czy jest jakiś moduł z filtrami, który działa z wyszukiwaną frazą? Albo powyższe moduły działają z polem do wyszukiwania tylko nie wiem jak to ustawić?

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ad 1

Ten efekt uzyskasz poprzez stworzenie podkatalogów i filtrowania ich odpowiednio. Ja wykorzystuję dokładnie ten sam patent przy producentach wirników i sprawdza się bardzo dobrze.

 

ad 2.

Przy tak utworzonym filtrowaniu jak opisałem wyżej wyszukiwanie działa łącznie z filtrowaniem.

 

Przykład masz na wersji testowej sklepu pod adresem http://auraszcz.pro-linuxpl.com/new_test_1.6.0/index.php?id_category=13&controller=category

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

No i właśnie jest problem, kliknąłem na Twój link, widziałem poniżej, że jakieś przedmioty są z volvo, w wyszukiwarce wpisałem VOLVO i wyszukało wszystkie produkty z VOLVO, natomiast po lewej nie ma już filtrowania, a chodzi mi właśnie o efekt taki, że po wyszukaniu jakieś frazy, pojawiają mi się z lewej tylko te kategorie/filtry/cokolwiek które wyszukałem.

Albo coś źle robię ;)

 

e: ewentualnie masz chyba wyłączone pokazywanie filtrowania na wynikach wyszukiwania, jak możesz to włącz :)

Edited by mudol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm... faktycznie jest babol :/

Wyszukiwarka u góry nie uwzględnia filtrów.. po prostu je czyści i szuka w całości. Jak znajdę chwilę to się tym zajmę. Choć przyznam, że ma to też swoje plusy, bo klient najpierw czegoś szuka, a dopiero potem filtruje dodatkowo wyniki. A zawsze można też użyć mechanizmu wyszukiwania w samej przeglądarce, czyli CTRL+F.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No właśnie, dlatego szukam modułu/pomysłu, któy uwzględni wyszukiwane słowo, a dopiero potem będę mógł filtrować. Dokładnie tak jak jest na allegro, możemy wyszukać frazę i pojawią się podkategorie, które je zawierają, klikając na podkatgorię nadal trzyma wyszukane słowo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...