Jump to content
  • 0

Jak ustawić domenę, aby wyświetlała pełny adres?


cwaniak2d

Question

Witam serdecznie,

 

Mam serwer na linuxpl i na nim jest postawiona prestashop.

Wykupiona domena na ovh.

 

Obecnie w adresie url wyświetla mi się zawsze MojaDomena.pl (i tu bez żadnych przyjaznych linków, wszystko jest ukryte).

 

Co mam zrobić, aby w pasku adresu przeglądarki wyświetlał się pełny link np. MojaDomena.pl/katalog1/product1?

 

Druga sprawa jest taka, iż po najechaniu na któryś z odnośników na stronie, na dole przeglądarki pokazuje odnośnik nie do domeny, ale do serwera, a chciałbym żeby adres serwera był ukryty.

 

Zapewne kwestia przekierowania, ale jak to prawidłowo zrobić i jaki adres powinienem wpisać w ustawieniach SEO & URL w prestashop?

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Gdzie znajdę ustawienia przekierowania domeny na katalog w linuxie? Domena jest w serwisie ovh, więc w panelu domen na linuxie nie mam żadnych domen. Katalog rozumiem ma być ustawiony na ten, w którym znajduje się index.php?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W ovh podajesz w konfiguracji domeny te DNS-y który masz podane w panelu admina linuxa, następnie już w samym linuksie klikasz na dodaj domene i ją wpisujesz. Po dodaniu pojawi się ona na liście i w jej konfiguracji przypisujesz jej katalog ten z index.php później pozostaje Ci tylko zmienić nazwę domeny w panelu presty oraz regeneracja pliku htaccess.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Faktycznie domena jeszcze nie przeszła zmian. Teraz widać już przekierowanie dns, lecz linuxpl każe mi wgrać do folderu public_html pliki strony. W direct panel admin da się zrobić przekierowanie na foldery tylko znajdujące się w folderze /home/SerwerLinux/domains/ .... tu nalezy podać folder. Domyslna sciezka do presty to /home/presta/prestashop, wiec nie wiem jak zrobic przekierowanie tej domeny na ten folder?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam pojęcia jak mam to ustawić :/

 

Presta znajduje się na serwerze pod adresem domains/Domena_z_linuxpl/public_html/presta/prestashop

 

Do ustawienia nowej domeny mogę wpisać: home/nazwakonta_na_linuxpl/domains/ TU MOGĘ WPISAĆ CO DALEJ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...