Jump to content
  • 0

[1.6.1.4] Multistore - brak części kategorii


Frankotech

Question

Witam,

 

Mam problem z PS, po włączeniu Multistore zniknęło kilka kategorii oraz podkategorii  w BO. Wyświetlają się tylko te które są przypisane do kategorii HOME, brak podkategorii, brak ich również w menu kategorii na stronie sklepu.

W bazie są ale nie wiem jak zrobić aby były ponownie widoczne.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kategorie dodawałeś jako "Główna"? Bo w PrestaShop domyślnie kategorią główną jest właśnie "Home", pod nim dodajesz swoje "kategorie główne", jeśli robiłeś tak, że dla sklepu dodawałeś inne kategorie jak "Główna" to rzeczywiście możesz mieć obecnie odrobinę bałaganu - jeśli jednak rodzicem kategorii, które zniknęły było "Home" to spróbuj wejść do edycji którejś z nich i zapisać ją jeszcze raz, sprawdź czy to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Moje dodawane kategorie były podkategoriami kategorii GŁÓWNEJ.

Nie mam możliwości aby edytować kategorie bo ich nie widać ale są w bazie.

 

Drzewo kategorii w powiązaniach produktu również składa się tylko z tych 3 kategorii.

Jeżeli dodam nową kategorie to jest ona widoczna i zapisuje się prawidłowo.

 

Utworzyłem również nową stronę Menu jako "Kategorie 2", nic to nie dało i dalej wyświetlane są takie same kategorie.

 

Jak teraz usunąć taką drugą stronę Menu?

 

Pozdrawiam

Edited by Frankotech (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Już tak próbowałem, cały czas przerzuca na stronę listy kategorii tylko tej widocznej części.:

 

/index.php?controller=AdminCategories&id_category=2&token=10478e209dc77b0f0ed94a6fe58bff71

 

 

Jeżeli podmienię na ID kategorii którą teraz utworzyłem to można ją edytować.

 

Nie mogę wejść do kategorii które były utworzone wcześniej przed powstaniem błędu.

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

przy poprawnym dzialaniu  w ps_category musisz miec ustawiony id_shop_default oraz active na 1

w ps_category_shop musza byc ustawione categorie dla tych sklepow w ktorych maja byc wyswietlane

 

jesli w tabelach jest wszystko ok to bledem bedzie pewnie cos w plikach na serwerze (moze przy updacie sie cos niedogralo)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

w ps_category_shop musza byc ustawione categorie dla tych sklepow w ktorych maja byc wyswietlane

 

 

 

Dzięki za pomoc....

 

W ps_category_shop nie było rekordów kategorii które były niewidoczne, po ich dodaniu można wtedy edytować daną kategorie ale tylko z linku.

Po edycji i zapisie kategoria jest prawidłowo widoczna. Pozostaje tylko aktywacja w menu.

Mniej pracy niż wpisywaniem ich od początku.

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...