Jump to content

Kombinasyonlu ürün+gelişmiş stok takibinde belirli bir ücret üzerindeki bedava kargo problemi

ispinoze

Recommended Posts

Merhaba,

Daha önce bu problemi yazmıştım.çözüm olarakta tüm ürünlerde gelişmiş stok yöntemini kullanarak çözmüştüm. Ancak birkaç haftadır kombinasyonlu ürün kullanmaya başladım. Ve bu ürünler içinde gelişmiş stok yönetimini kullanıyorum. Bugün şöyle bir problemle karşılaştım. Diyelim benim bedava kargo sınırım 20 TL. İki ürün var birisi kombinasyonlu diğeri normal. Ve fiyatları da 15 er TL. Bu iki ürünü kullanıcı sepete eklerse her ikisi içinde ayrı ayrı kargo fiyatı çıkıyor ama ayrı ayrı her üründen iki ya da daha fazla ürün eklerse kargo bedava. Umarım anlatabilmişimdir. Böyle bir durum ile karşılaşan var mı tşkler ?

Merhaba,

Daha önce bu problemi yazmıştım.çözüm olarakta tüm ürünlerde gelişmiş stok yöntemini kullanarak çözmüştüm. Ancak birkaç haftadır kombinasyonlu ürün kullanmaya başladım. Ve bu ürünler içinde gelişmiş stok yönetimini kullanıyorum. Bugün şöyle bir problemle karşılaştım. Diyelim benim bedava kargo sınırım 20 TL. İki ürün var birisi kombinasyonlu diğeri normal. Ve fiyatları da 15 er TL. Bu iki ürünü kullanıcı sepete eklerse her ikisi içinde ayrı ayrı kargo fiyatı çıkıyor ama ayrı ayrı her üründen iki ya da daha fazla ürün eklerse kargo bedava. Umarım anlatabilmişimdir. Böyle bir durum ile karşılaşan var mı tşkler ?

Çözümü araştırırken bir çok kişinin bu konuda sıkıntı çektiğini gördüm. Bu durum bir den fazla depo kullanıldığında oluşan bir durummuş. Farklı depolardan geldiği için bu durum oluşuyor. Hatta iki adet aynı referans numarasıyla sipariş kaydı düşüyor. Ama halen çözümü bulamadım :S

Merhaba

Ürünlerin fiyatlaması ağırlık ve miktar olarakmı değişiyor acaba?

Merhaba,

Fiyatta ağırlık ve miktarın etkisi yok. PS'de iki farklı depo iki lokasyon gibi algılanıyor ve iki adet sipariş oluşuyor ama aynı sipariş numarasıyla. Kullanıcıyı da iki adet sipariş onay maili gidiyor. Aynı depodaki ürünler için böyle bir sıkıntı yok. Kargoya getTotalShippingCost metodunu düzenleyerek çözüm buldum ancak siparişin bölünmesini araştırıyorum.