Jump to content
  • 0

Tutorial SMTP + TLS (PS 1.6.1.4)


Socza

Question

Witam,

 

Przedstawiam tutek konfiguracji SMTP + TLS.

 

1. Konfigurujemy z poziomu panela administracyjnego e-mail

    Preferencje >> Adresy sklepów >> Adres e-mail >> np. [email protected]

 

2. Konfigurujemy z poziomu panela administracyjnego e-mail

    Parametry zaawansowane >> E-mail >>

 

a) zaznaczamy >> Użyj własnych ustawień SMTP (tylko dla zaawansowanych)

b ) zaznaczamy >> Obydwa

 

c) Nazwa domeny mailowej >> zostawiamy puste

d) Serwer SMTP >> np. smtp.firma.pl

e) Nazwa użytkownika SMTP  >> np. [email protected] (musi być taki sam jak w punkcie 1)

f)  Hasło SMTP >> nasze hasło

g) Szyfrowanie >> TLS

h) Port >> 587

 

3. Wgrywamy rozpakowany moduł psswiftmailer na serwer do katalogu /modules/psswiftmailer

4. Wgrywamy rozpakowaną bibliotekę swiftmailer na serwer do katalogu /tools/swift5

    --- Tutaj mała uwaga ---

    w paczce swiftmailer znajduje się katalog /lib którego całą zawartość przerzucamy również do /tools/swift5

 

5. Z poziomu panela administracyjnego w zakładce moduły odszukujemy moduł psswiftmailer i instalujemy.

6. Wracamy do punktu 2 >> jest tu opcja >> Wyślij wiadomość testową do >> i testujemy czy działa.

 

Mam nadzieje, że wam również to zadziała.

Testowane na PS 1.6.1.4 + postfix (2 osobne wirtualne kompy).

 

:)

 

Pozdrawiam

psswiftmailer.zip

swiftmailer-5.4.1.zip

Edited by piotr.socinski (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Fajny manual ;)

U mnie w 1.6.1.4 już normalnie działają maile przez smtp, czyli zostało naprawione to co powinno i nie trzeba nic zmieniać ani instalować.

 

Dodam tylko, że 2. e) zależy od serwera i nie musi być takie jak 1 ;)

 

Witam,

 

no nie do końca się z Tobą zgodzę, ustawienia TLS nadal są skopane.

Mam postawiony serwer pocztowy na Postfix-ie z szyfrowaniem TLS v.1.2 (własna domowa serwerownia) i niestety podczas próby wysyłania przez SMTP z TLS na porcie 587 lub 25 maile nie wychodziły.

 

2. e) ja mam ustawione również uwierzytelnianie na postfixie po użytkowniku (dodatkowe zabezpieczenia, abym spamu nie rozsyłał) i w takim przypadku e-mail musi się pokrywać z punktem 1.

Oczywiście, że zależy od serwera ;) (Ja wolę być przezorny i się zabezpieczać)

 

Zgodzę się z Tobą, że część jest już naprawiona, ponieważ jak ustawiałem emaila na gmail.com to maile wychodziły, ale na szyfrowaniu SSL i porcie 465.

TLS zdychało.

 

Pozdrawiam

Edited by Socza (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy to że nie mam w :

Parametry zaawansowane >> E-mail >> 

ustawionej "Nazwy użytkownika SMTP" albo że szyfrowanie ustawione na "zaden" i port "25" może być powodem tego, że maile przychodzące się pojawiają w skonfigurowanym thunderbirdzie, a wychodzące się nie pojawiają?
Dodam, że w thunderbirdzie mam ustawienia wychodzące tak samo ustawione jak na sklepie, za to przychodzące mam jakoś dziwnie ustawione, niezgodnie z tym co jest na stronie, a wiadomości przychodzą.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 hours ago, konrad_151 said:

Czy to że nie mam w :

Parametry zaawansowane >> E-mail >> 

ustawionej "Nazwy użytkownika SMTP" albo że szyfrowanie ustawione na "zaden" i port "25" może być powodem tego, że maile przychodzące się pojawiają w skonfigurowanym thunderbirdzie, a wychodzące się nie pojawiają?
Dodam, że w thunderbirdzie mam ustawienia wychodzące tak samo ustawione jak na sklepie, za to przychodzące mam jakoś dziwnie ustawione, niezgodnie z tym co jest na stronie, a wiadomości przychodzą.

Pozdro

W sklepie ustawiasz tylko wysyłanie przez swoją skrzynkę.

W tym przypadku wysyłanie po TLS na porcie 587. (w tej wersji Presty to nie działało)

Poniżej masz >> TEST KONFIGURACJI E-MAIL

Wyślij wiadomość testową do >> ..............

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...