Jump to content

Gruplara Özel Fiyatlama Ve Bayilik Olayı

emrekarabulut

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Bir sorum olacak. Ya da nasıl yapıldığını öğrenmek istediğim bir şey.

PrestaShop sitem üzerinden bir bayilik girişi oluşturmak istiyorum. Şöyle: Benim bayilerim var. Yani benden toplu ürün satın alıp fiziksel mağazalarında satışa çıkaran firmalar var. Bunların siteme gelip "Bayi Girişi" gibi bir butonla giriş yapmalarını istiyorum. Ancak bu kişilere son kullanıcıya göründüğünden farklı şekilde indirimli fiyat görünmesini istiyorum. Örneğin bir kategorinin tümünde birden bu kullanıcın ait olduğu gruba belli bir yüzde ile indirim tanımlamak istiyorum.

Aklımdaki bir böyle bir bayilik işleyişi. 

Nasıl yapabilirim ?

• Like 1

Merhaba

Bunu çok basit şekilde yapabilirisiz. Müşteri gurupları bölümünden "Bayi" isimli bir gurup oluşturun. Ürünlere fiyat girerken özel fiyatları bayi gurubunu seçerek oluşturabilirsiniz. Ayrıca sabit indirim oranlarınız varsa ürünlere teker teker özel fiyat girmeden sepet kuralları bölümünden örn: yüzde 20 indirim girebilirsiniz. 

Bayiler müşteri olarak kayıt yapar sonra siz onları bayi gurubuna aktarırsınız. 

Bu formülde müşteriler bayi fiyatlarını görmüyor. Bayiler giriş yapınca kendi fiyatlarını görebiliyor.. 

Bizim bir çok müşterimiz bu şekilde sağlıklı çalışabiliyor. İleri düzey uygulamalar yapmak isterseniz örneğin: bayi sanalpos paylaşımı gibi, bunlar için özel modüller yazdırmanız gerekiyor. Ama bu istediğinizi Prestashop çekirdeği ile modülsüz yapabilirsiniz.

• Like 1

• 1 month later...

Merhaba arkadaşlar,

Bir sorum olacak. Ya da nasıl yapıldığını öğrenmek istediğim bir şey.

PrestaShop sitem üzerinden bir bayilik girişi oluşturmak istiyorum. Şöyle: Benim bayilerim var. Yani benden toplu ürün satın alıp fiziksel mağazalarında satışa çıkaran firmalar var. Bunların siteme gelip "Bayi Girişi" gibi bir butonla giriş yapmalarını istiyorum. Ancak bu kişilere son kullanıcıya göründüğünden farklı şekilde indirimli fiyat görünmesini istiyorum. Örneğin bir kategorinin tümünde birden bu kullanıcın ait olduğu gruba belli bir yüzde ile indirim tanımlamak istiyorum.

Aklımdaki bir böyle bir bayilik işleyişi. 

Nasıl yapabilirim ?

Bu işlem için uygulamalar geliştirilmiştir, önerdiğimiz modül bu iş için en iyisi dir, bayi için ayrı bir giriş, bayi mail onay sistemi, bayi başvurusu formu, bayi onay, bayi girişine ip tanımlama, bayi ye özel dosya gönderimi gibi bir çok üst düzey uygulaması vardır

http://codecanyon.net/item/private-shop-for-prestashop/8373439

2.png

16.png

• Like 1