Jump to content

Produkt Nie Jest Już Dostępny


q3d

Recommended Posts

Z uwagi na specyfikę produkty nowe produkty często się pojawiają i równie często znikają. W wyniku tego zdarza się że w Google odsyła do stron produtu, który nie jest już dostępny. W takim przypadku użytkownik widzi na stronie komunikat: "Produkt nie jest już dostępny" i praktycznie to wszystko.

 

Czy można jakoś zmienić wyświetlanie tego komunikatu tak by pod nim znajdowały się produkty z danej kategorii do której przypisany był już niedostępny produkt?

Link to comment
Share on other sites

.htaccess to nie jest moja mocna sprawa ale mogę doczytać. Nie mniej jednak czego ja w tym htacces mam się "złapać":

 

a) by wykryć sytuację, że produktu nie jest już dostepny,

B) by odczytać kategorię do jakiej przypisany jest produkt tak by przekierować do strony kategorii?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dany produkt został wyprzedany na stałe, tzn. nie będzie go można ponownie zamówić w sklepie internetowym, wówczas link do produktu powinien zostać wyświetlany wraz z kodem 404 oznaczającym, że dany adres URL już nie istnieje. W przypadku gdy e-sklep może zaproponować klientom podobny produkt, można ustawić przekierowanie 301 do nowego adresu URL.

 

Jak zrobić przekierowanie 301

 

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena-przekierowywana\.pl [NC]
domena-docelowa.pl/$1 [R=301,L]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...