Jump to content
  • 0

Koszyk -Jak Ustawić Komunikat O Koszcie Wysyłki?


ABMAX.EU

Question

Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak edytować koszyk aby po wyborze firmy kurierskiej pojawiał się jedynie komunikat

"KOSZT DOSTAWY LICZONY JEST INDYWIDUALNIE DLA KAŻDEGO ZAMÓWIENIA
Zostanie on dopisany do Twojej karty ręcznie"

Problem polega na złożoności asortymentu i nieraz okazuje się, że do jednego zderzaka można dołożyć inne elementy a koszt będzie taki sam. Poza tym nasz przewoźnik ma każdy kraj podzielony na strefy więc dodatkowo utrudnia to sprawę ustalenia kosztu z automatu.

 

Obecnie przy wyborze wysyłki pojawia się komunikat "darmowa wysyłka"

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Taki komunikat możesz ustawić zamiast nazwy przewoźnika, albo podmieniając tłumaczenie.

Dodatkowo warto by o tym napisać w regulaminie, żeby Ci nikt nie powiedział, że nie widział czegoś takiego (akceptacja regulaminu i jego znajomość przez klienta to warunek konieczny do realizacji, więc jesteś kryty).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie jestem pewny czy jest "kryty" ustawa mówi jasno że składając zamówienie musimy być poinformowani o wszystkich kosztach więc takie rozwiązanie nie jest zgodne z prawem. Natomiast można całkowicie wyłączyć wysyłkę i standardowo pozostawić opcję odbioru osobistego, do tego dorobić jakiś checkbox który będzie dawał możliwość zaznaczenia opcji "chcę wysyłkę" z informacją że koszty wysyłki będą przeliczone i wysłane na email przez pracownika sklepu. Rozwiązanie może nie jest idealne ale zgodne z prawem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Owszem ustawa o tym mówi, ale nie określa dokładnie jak ma ktoś być poinformowany. Jeśli akceptacja regulaminu jest warunkiem koniecznym do zatwierdzenie zamówienia to moim zdaniem adnotacja jaką przedstawiłem pożej jest wystarczająca.

Jak mówi ładnie Polskie prawo "nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności za ich nie przestrzeganie". Akceptując regulamin, w którym jest wyraźnie napisane (np wytłusczonym drukiem), że koszt transportu ustalany jest indywidualnie klient zgadza się na jego postanowienia i przyjmuje je do wiadomości.

 

Teraz też tak pomyślałem, że skoro to taki problem to niech koszt transportu nalicza się w kwocie standardowej, a po przeliczeniu wysyłasz info do klienta, że np udało się upakować wszystko razem i dostaje rabat na transport. Sądzę, że klienci będą z tego powodu dużo bardziej zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chyba nie doczytałeś ustawy skoro twierdzisz że nie określa jak ktoś ma być poinformowany, ustawa opisuje to wszystko jasno, nic nie może być ukryte i koszt ostateczny ma być przedstawiony w ostatnim kroku zamówienia. Choćbyś miał 100 wymaganych chceckboksów z różnymi regulaminami i tak w ostatnim kroku zamówienia musi być wyświetlona ostateczna cena za zamówione produkty wraz z wszystkimi dodatkowymi kosztami w tym koszty dostawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozmawiałem jakiś czas temu z prawnikiem i nie widział on problemu w regulaminie schowanym w linku. Jest on dostępny na stronie zamówienia, a jedynie ograniczono jego pełne wyświetlenie.... ale możemy się tak spierać, a urząd skarbowy jak będzie chciał to i tak się do czegoś doczepi.

 

Tak czy inaczej drugi sposób z zawyżonym kosztem wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. i tej wersji będę się trzymał.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tylko tu wcale nie chodzi o US on tutaj nic do tego nie ma, pisanie publicznie że coś niezgodne z prawem jest prawidłowym rozwiązaniem jest sprowadzaniem na nieświadome osoby kłopotów. Jeśli sklep nie dopełnia obowiązku informacyjnego to zawarta umowa nie jest ważna lub okres zwrotu bez podania przyczyny jest wydłużony z 14 dni do 1 roku. Do tego dochodzą wszelkiej maści stowarzyszenia które tylko patrzą aby sie do czegoś doczepić. W regulaminie możesz napisać np. że koszt zwrotu przesyłki pokrywa kupujący, ale w żadnym wypadku nie mogą się tylko tam znajdować informacje które powinny być w ostatnim kroku a ich tam nie ma bo zostały przeniesione do regulaminu. Ja osobiście rozmawiałem z kilkoma prawnikami w okresie jak nowelizacja ustawy sie pokazała i każdy z nich ma nieco odmienne zdanie na temat ustawy, to właśnie pokazuje że trzeba się bardzo pilnować ponieważ ktoś może zinterpretować ustawę po swojemu i się z nami sądzić, dlatego nie warto się jeszcze do tego przykładać oczywistymi niedociągnięciami w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok. Ja to doskonale rozumiem. Dlatego piszę po raz kolejny, że to jest MOJE zdanie. Każdy może się z nim nie zgadzać.

 

Każdy sklep jest zobowiązany do udzielenia informacji o kosztach całkowitych w chwili składania zamówienia, ale już kilkukrotnie spotkałem się z opinią, że jeśli regulamin jest umieszczony na ostatniej stronie w formie dobrze widocznego odwołania do dymka, popupa, czy innej formy z wykorzystaniem możliwości jakie daje nam JS oraz nie przeładowującego strony lub nie otwiera dodatkowych okienek, zakładek itp to jest traktowany jako integralna część tej strony. A co za tym idzie klient jest powiadomiony o wszystkim.

 

Szukając opinii na temat tej ustawy w internecie znajdowałem najróżniejsze przykłady, że obecne przepisy są tak skonstruowane, by na  upartego US i tak się do czegoś przyczepił. I nie mam na myśli tu tylko tej ustawy. Każdy przypadek sklepu należy rozpatrywać indywidualnie i niestety wiele zależy od urzędnika/ków kontrolujących dany sklep.

 

Żeby zamknąć dyskusję dodam tylko jedno. Mimo iż nie do końca się ze sobą zgadzamy z Endriu107 napisał on wiele ważnych informacji, które każdemu czytającemu ten temat polecam. Moja opinia opiera się o wiedzę jaką posiadam i z moich doświadczeń (choć nie ukrywam, że sklepy z którymi miałem styczność zwykle mogą określić koszt transportu i wpisać go choćby zawyżonego). To czy w innym miejscu podczas kontroli US, czy innego urzędu będzie tak samo liberalnie podchodził do sprawy zależy od urzędnika i jego interpretacji. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...