Jump to content

Paypal Przekierowanie Do Strony Płatności Kartą! Problem Z Konfiguracją


tomputer

Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z konfiguracją modułu PayPal.

Rzecz w tym że próbuję skonfigurować go tak by po kliknięciu w koszyku na opcję płać z PayPay przekierowywało użytkownika do strony gdzie od razu może podać dane karty kredytowej.

 

Dowiedziałem się że można to zrobić poprzez API w pliku /modules/paypal/express_checkout/process.php 

gdzie edytujemy fragment

 
// Set payment detail (reference)
$this->_setPaymentDetails($fields);
$fields['SOLUTIONTYPE'] = 'Sole'; (Użytkownik nie musi zakładać konta w PayPal) 
$fields['LANDINGPAGE'] = 'Billing'; (przekierowanie bezpośrednio do strony płatności kartą)
 
Korzystam z presty 1.6.1.2 oraz modułu PAYPAL 3.10.2 .
 
dodatkowo w konfiguracji modułu zaznaczyłem opcję:
Wybierz PAYPAL express
(pozwól swoim klientom płacić dwoma kliknięciami
zaznaczone: TAK
 
Po zmianie wyczyściłem smarty i cache w zapleczu oraz przeglądarce.
Niestety wciąż przekierowuje na stronę logowania do konta paypal.
 
Brakuje mi już pomysłów, będę wdzięczny za pomoc.
 

 

Link to comment
Share on other sites

W piątek wysłałem zapytanie do supportu PayPal-a niestety wciąż nie otrzymałem odpowiedzi.

Zaczynam się zastanawiać nad wyborem innej platformy do płatności.

Może ktoś może polecić system płatności który obsługuje wiele walut i języków, i posiada moduł pod prestę.

Najbardziej zależy mi na samych płatnościach kartą kredytową by było szybko i czytelnie. Bez konieczności zakłądania dodatkowych kont.  

Link to comment
Share on other sites

Hej samo opuszczenie domeny nie jest problemem. Problem w tym że obsługa płatności na stronie PayPal w trybie gościa jest OK i mamy w niej od razu okienko do wpisywania danych karty. Niestety moduł czasami kieruje do strony zapłać kartą a czasami do strony logowania do konta paypal.

Link to comment
Share on other sites

Chyba źle określiłem swoje zapytanie.

 

Chodzi o to że chcę aby klient zawsze był przekierowany na stronę Paypal ale do widoku w którym może od razu wpisać dane karty.

W domyślnym widoku strony płatności PayPal klient widzi formularz logowania do konta paypal a poniżej zapłać kartą. 

Otrzymałem odpowiedź z supportu PayPala że:

In our new launched checkout experience, the landing_page_type value is ignored for some sessions.

 

I zalecają zastosować obejście niestety wymaga to wiedzy programistycznej i edycji kodu modułu dla presty!

 

If you still prefer to the direct credit card option, here is a workaround. You may append one more variable in the original redirect link.
For example:
 
NB: "TOKEN-ID" must be replaced wit a valid Express Checkout Token.
 
Then above link will lead to the classic PayPal checkout page. And the default checkout option will be displayed as direct credit card option.
Edited by tomputer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...