Jump to content
  • 0

Problem Z Cenami


viz2y

Question

Witam wszystkich!

Mam następujący problem. Do produktu dodałem atrybuty zwiększające cenę np. kolor biały produktu kosztuje 50, czerwony 100, a czarny 150 PLN. Niestety teraz specyficzne ceny dla każdego z atrybutów są obliczane na podstawie jednej ceny. Powiedzmy, że chce zastosować zniżkę 10 PLN od 100szt. wzwyż. W takiej sytuacji dla białego produktu cena wyniesie 40, dla czerwonego 40, a dla czarnego 40 PLN :( Nie pomaga ustawienie specyficznej ceny dla każdego atrybutów z osobna (cena dla każdego z atrybutów pow. 100 szt. nadal taka sama i jest obliczana wg. najświeższej reguły cenowej). Nie pomaga również ustalenie konkretnej ceny dla konkretnych atrybutów od 100 szt. wzwyż. Zawsze obniżka sprowadza wszystkie atrybuty do jednolitej ceny. Czy miał już ktoś podobny problem? Może wie ktoś jakie zmiany wprowadzić w kodzie, bo domyślam się że bez takich się nie obejdzie?

 

Wersja 1.6.1.4

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam :)

 

PS. To już nie pierwsza moja walka ze specyficznymi cenami, po przekroczeniu 100 szt. malała tylko cena brutto. 

Edited by viz2y (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nikt nie odpowiedział, to może ja odpowiem dla potomnych.

Parę dni temu wyszła nowa wersja Presty 1.6.1.5. w której ten problem podobno został rozwiązany.

Na pewno skorzystam z uaktualnienia, gdy będę nadal potrzebował tej opcji, natomiast teraz boję się o utratę modyfikacji szablonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oj tam się szablonem przejmujesz zrób sobie jego kopie lokalnie na dysku a po aktualizacji podmień pliki, albo opcja dużo lepsza zakładam ze masz szablon pod niezmienioną nazwą czyli default-bootstrap możesz go wyeksportować pod zmienioną nazwą i to własnie z niego korzystać, takie szablony są odp[orne na nadpisywanie podczas aktualizacji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...