Jump to content
  • 0

Sklep Bardzo Wolno Dziaaaaała.


damian1538

Question

Witam

Wiem że temat poruszany niejednokrotnie ale nie wiem jak sobie z nim poradzć

Chciałem abyście sprawdzili mój przypadek.

 

Moje ustawienia:

Kompilacja OFF

Pamięć podreczna ON

Typ cacheowania - System plików

 

Inteligentna pamięć podręczna dla CSS
Tak
 
Inteligentna pamięć podręczna dla JavaScript
Tak
 
Minimalizuj HTML
Tak
 
Kompresuj JavaScript zawarty w plikach HTML
Tak 
 
Przenieś JavaScript na koniec
Tak
Optymalizacja Apache
Tak
 
Algorytm
Użyj biblioteki mcrypt i algorytmu Rijndael (rekomendowane) (musisz zainstalować Rozszerzenie Mcrypt)
 

Użyj pamięci podręcznej
Tak
 
System buforowania
System plików
 
Dodam link do strony: http://rol-masz.pl/
Będę wdzięczny za pomoc
 
Ps Zastanawiam się czy to nie wina hostingu.
Edited by damian1538 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mi to wygląda na bardzo małą ilość RAMu przydzieloną do Twojego konta. Miałem to samo na home.pl. Niby najdroższy możliwy pakiet i zapewnienia techników, że wszystko będzie super śmigać. A jak doszedłem do 2k produktów w sklepie zaczynały się cyrki. Sklep chodził tragicznie wolno, do tego problemy z backoffice. Przy 2,1k produktów brak dostępu do BO z powodu przeciążenia serwera. Bardzo możliwe, że macie to samo.

 

Obecnie mam najtańszy serwer na linuxpl.com i daje radę obsłużyć sklep z 10k produktów, bez większych problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pisząc o ilości ramu miałem na myśli moje doświadczenia z serwerami Home.pl, gdzie do 1 konta przydzielone jest 512 MB ramu. Sklep mający 2k produktów zarzynał pamięć przedzieloną do konta. Na tyle skutecznie, że po jakimś czasie traciłem całkowicie dostęp do serwera. Pomagało jedynie dzwonienie do techników z home. To oni mnie za każdym razem informowali o 100% obciążeniu pamięci przydzielonej do konta.

 

Nie wnikam w to jak skonfigurowany jest serwer, z jakich podzespołów jest itp. Dla maszyn współdzielonych to co dostajemy od hostingodawców wcale nie wygląda tak kolorowo jak przedstawiają w opisach na stronach.

 

Ogólnie jak dobrze się pogada z technikami to zwiększą ilość pamięci przydzielonej do konta, jednak to jest zabawa na krótki czas, bo są w stanie zwiększyć ją do 1GB max (czyli jakieś 4,2-4,5 k produktów na niestandardowym szablonie z włączonym cache i znów mamy zawaloną pamięć).

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@damian1538 i innych co pewnie  co tydzien ktos zapyta

 

jak jeszcze nie siedzialem na VPSach to zawsze sprawdzalem hosting na 3 sposoby i wiadomobylo o co chodzi:

 

1. strona statyczna - po przeslaniu jakiejs statycznej strony z duza iloscia grafik na niej (np zapisana jakas galeria z przegladarki) - jesli mamy łagi to znaczy ze serwer stoi w h..ym miejscu

2. strona php - wgrywam jakis skrypt galeri , ktory nie uzywa mysql - jesli tu sa łagi to znaczy ze serwer ma male zasoby (i tu te mb ramu pasuja)

3. najczestrza przyczyna - skrypt php z mysql - idealnie pasuje "default" presty - dlugi czas wczytywania (jesli jest pamiec podreczna wlaczona oraz nie ma zadnych przekierowan wlaczonych) oznacza zle skonfigurowany mysql

niestety w hostingach mysql ustawia sie na "stabilnosc i bezpieczenstwo" wiec niestety tego nie przeskoczysz

 

jak ktos ma jakies uwagi - mile widziane

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...