Jump to content

Kurulum için bilgiler...

Metin

Recommended Posts

merhabalar. efendim prestashop indirdim bir hosting alıcam fakat php ye yabancı olduğum için. açıkcası nasıl ve ne alacağımı hosting konusunda bilmiyorum... yani linux sunucu kullanılır php için bunu biliyorum. fakat cpanel plesk. vs bunları bilmiyorum. eğer bir hosting tavsiye ederseniz çok sevinirim. php ye yabancıyım dediğim gibi. nasıl bir sistem gereklidir bilgi verirseniz minnettar olurum.
iyi çalışmalar.

yok yok yanılma kardeş- php sürümü ve mail göndermek için smtp ayarları çok sorun çıkarıyor bazı sunucularda. çok denedim ben ve burdaki bir sürü kişi özellikle mail ayarları nda çok sorun yaşıyor

kardeş ben hosting satmıyorum- yanlış anlama ben ilerde sorun yaşamaman için söyleüyorum sadece kendi test ettiğim hostingleri önerdim sana sadece.
* Linux, Unix, or Windows
* Apache Web server
* PHP 5.0 or later. (You may have to activate PHP 5 on your hosting service.)
* MySQL 4.1.14 or later
bunların sağlanması lazım. ama bunlar heryerde sağlanır görükür. iş uygulamaya geçince sorun olur.

verirler kardeş. ayrüyeten benim önerim ordaki linux paketlerinden birini al, arada kapasite farkları var sadece. ben örnek olarak. www.gorselegitimakademi.com da 500mb paketini kullanıyorum. ve işimi fazlasıyla görüyor. ama ekleyeceğin ürünler 1000-2000 civarında ise bütçene göre bir kapasite seç kardeş.