Jump to content
  • 0

Zakupy


Arsso

Question

Witam

 

Mam problem z moim sklepem internetowym opartym na środowisku PrestaShop. Mianowicie chodzi o zakup, dokonują zakupu w moim sklepie krok po korku dochodzimy do ostatniego punktu. W ostatnim punkcie klient powinien dostać jakieś powiadomienie o dokonaniu zakupu jakieś informacji. Takiej informacji nie niestety nie ma przeglądarka długo ładuje stronę aż wyrzuci TimeOut. Samo zamówienie w panelu  jest - podobna sytuacja pojawia się ze zamianą statusu zamówienia długo ładuje ładuje i trzeba odświeżyć stronę F5 - po odświeżeniu status jest zmieniony. 

 

Pozdrawiam

Rafał

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To bankowo wina hostingu. Miałem takie cyrki na home.pl po osiągnięciu 2k produktów w sklepie. Przesiadka na inny hosting (w moim przypadku linuxpl.com ) rozwiązała problemy.

Przy przenoszeniu sklepu z tak mało wydajnego serwera radziłbym robić kopię bazy poprzez SSH, a nie przez domyślne opcje presty lub panelu admina ze względu na możliwe błędy. Przerabiałem to z home.pl i nie życzę nikomu takich problemów z odzyskaniem dostępu do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Konfigurację jaką podają na stronie szczerze mówiąc nijak się ma do tego co jest w przypadku presty najważniejsze, czyli :/

- limit czasu wykonywania skryptu

- wersja PHP i MySQL  (każda wersja presty ma swoje wymagania odnośnie wersji PHP i MySQL - musisz mieć minimum równe numeracje jakie są podane)

- dostęp do zrzutu bazy poprzez SSH

- lista zablokowanych funkcji PHP (tu koniecznie do sprawdzenia funkcja mail() )

 

VPS owszem ma dobre parametry, ale fizycznie stoi na maszynie na której masz kilkanaście VPS-ów, więc prawdę powiedziawszy na te chwyty marketingowe już nie patrzę.

Home.pl też się w bardzo podobny sposób reklamuje, a w rzeczywistości się okazuje, że owszem mały sklepik pod jakąś starszą wersję postawisz. Ale jak poszukujesz serwera pod naprawdę wydajny sklep i przede wszystkim duży (ilości produktów powyżej 2k) to wypinają się na Ciebie twierdząc, że przeginasz ze zużyciem mocy procesora i ubijają Ci procesy, albo tak jak w tym przypadku konfiguracja serwera mocno ogranicza możliwości wykorzystania sprzętu.

Z tego co poszperałem w necie to dość często pojawia się opinia, że support leży na łopatkach jeśli pojawi się jakiś problem z funkcjonowaniem systemów CMS na ich serwerach.

Ot choćby polecam poczytać opinie nt tego dostawcy : http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/110-biznes-host-pl/

Przyznam szczerze, że raczej nie zachęcają mnie do zakupów u nich.

 

Noi co najważniejsze... cena. Nawet przy 50% rabatu do zapłacenia masz ok 600 zł za rok.

Na linuxpl.com w opcji WPro, z której sam korzystam masz zero jakichkolwiek problemów z instalacją presty, aktualizacji i funkcjonowania serwera. Prace serwisowe przeprowadzane na bieżąco przez bardzo ogarniętych techników w godzinach nocnych, więc nie daje się ich odczuć. Od 3 lat ani 1 padu serwera, czy większych problemów z działaniem moich instalacji presty (administruje kilkoma sklepami z czego największe mają po 12k produktów i te wartości ciągle rosną). Mogę Ci więc szczerze polecić ten hosting.

 

 

Ewentualnie do sprawdzenia masz jeszcze jedno. Niech Ci dadzą dostęp do obciążenia serwera, albo prześlą dokładną specyfikację i tam sprawdź ile dokładnie masz pamięci przydzielonej do sklepu. Możliwe, że wartość ta jest zbyt mała do Twoich wymagań przez co sklep muli się.

Sprawdź też czy masz włączony Cache sklepu (css, js i bazy)... o ile oczywiście serwer to obsługuje, bo porównując tą ofertę z HOME.pl mam głupie wrażenie, że to te same firmy pod innym szyldem. A w home na VPSa dostałem 512 MB ramu, co może wystarczało 5 lat temu do funkcjonowania średniej wielkości sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Temat odświeżam, nareszcie dostałem odpowiedź z BH. Według konsultanta w ostatniej fazie skryptu przy zamówieniu ten łączy się z niedostępnym adresem ip: 66.249.73.144 stąd czekamy na połączenie gdzie mój timeout ustalony jest na 300 sekund. Musiałbym to wy edytować  niestety nie wiem jak to ugryźć. Ktoś coś wie może ?

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam


 


Mam problem z zamówieniami a mianowicie ostatnią częścią skrypty na moim sklepie łączy się z zewnętrznym ip który jest niedostępny. 


Temat odświeżam, nareszcie dostałem odpowiedź z BH. Według konsultanta w ostatniej fazie skryptu przy zamówieniu ten łączy się z niedostępnym adresem ip: 66.249.73.144 stąd czekamy na połączenie gdzie mój timeout ustalony jest na 300 sekund. Musiałbym to wy edytować  niestety nie wiem jak to ugryźć. Ktoś coś wie może ?


 


Pozdrawiam


Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pierwszy raz widzę takie zachowanie sklepu.

Spróbuj pobrać czystą instalkę z oficjalnej strony presty, zainstalować na nowo i przetestować. Jeśli problem będzie się powtarzał masz włam na konto, albo sam hosting ma problem z bezpieczeństwem. Jeśli będzie ok to pozostanie tylko kwestia przeniesienia produktów i klientów do czystej instalki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...