Jump to content
  • 0

Problem Z Menu W Templatce Domyślnej


protonkwark

Question

Witam!

Zakładałem jakiś czas temu wątek pytając, czy jest jakiś customcss jak w Wordpress bo używam templatki domyślnej w 1.6 - poradzono mi, żebym skopiował ją, nazwał po swojemu po czym w panelu admina wybrał jako aktywną. Ok.

Zrobiłem tak ponieważ chciałem zaktualizować szereg modułów. Robiłem po kolei. Przy aktualizacji modułu: "Konfigurator szablonu" tzn. po wykonaniu update tego modułu - zmieniło mi kolor menu. No bez fockin jaj! Próbuję edytować wszelkie css nic to nie daje. Patrzę w firebugu to z cache css odczytuje.

Dlaczego do diabła ruszył mi update tego modułu kolor menu poziomego!?

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli dany moduł korzysta z menu poziomego to podmienia go na domyślną wersję. Tak więc każdy update modułu wiąże się z koniecznością poprawek w szablonie i przestawienia na nowy szablon. Aktualizacja modułu powinna być wykonana na domyślnie instalowanym szablonie, żeby właśnie uniknąć tego typu problemów. 

Ja dodatkowo stosuje parametr important w plikach CSS jakie modyfikowałem, kiedy wiem, że jest to jakaś opcja powielana w kilku plikach css.

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli dany moduł korzysta z menu poziomego to podmienia go na domyślną wersję. Tak więc każdy update modułu wiąże się z koniecznością poprawek w szablonie i przestawienia na nowy szablon. Aktualizacja modułu powinna być wykonana na domyślnie instalowanym szablonie, żeby właśnie uniknąć tego typu problemów. 

Ja dodatkowo stosuje parametr important w plikach CSS jakie modyfikowałem, kiedy wiem, że jest to jakaś opcja powielana w kilku plikach css.

 

Aktualizacja modułu powinna być wykonana na domyślnie instalowanym szablonie? Czyli załóżmy, że mam szablon-klon (żeby uniknąć problemów z wyglądem przy aktualizacji ewentualnej) to muszę przełączyć się na inny, zrobić jako aktywny i dopiero wykonać update? Dobrze rozumiem to "na domyślnie instalowanym"?

 

!important stosujesz przy CSS ale przy nowych klasach czy przy domyślnych też, dopisując do standardowej ten parametr? Czasem zmienia się tylko kolor przy standardowej, to rozumiem że dajesz tam !important tak?

 

 

konfigurator szablonu ma cssy odpowiedzialnet za wyglad tu: modules/themeconfigurator/css/theme....css

....przy updacie musialo sie nadpisac

Tak, sprawdzę to i ewentualnie zastosuję co radzi Maciej ale musi najpierw odpisać na powyższe.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Domyślny szablon to ten, który masz zaraz po zainstalowaniu czystej presty.

Nie chcąc bawić się w ciągłe zmiany wyglądu w plikach robię update modułów na domyślnym szablonie. Unikam w ten sposób nadpisywania szablonu z którego korzystam. Po wszystkim przełączam się z domyślnego na przerobiony i dopiero jak coś nie działa prawidłowo biorę się za kombinowanie z debugerem lub zabawę na klonie. Jak do tej pory sposób ten sprawdza się w ok 90% przypadków.

 

important stosuje wszędzie tam, gdzie chcę mieć nie tkniętą właściwość bez względu na aktualizacje. Ułatwia mi też to porównywanie plików i wyszukiwanie odpowiednich części kodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, dzięki za zainteresowanie tematem - tak ciężko tu o to :) (Chciałbym rozumieć dlaczego tak jest, ale zakładam że inne fora polskojęzyczne ściągnęły ruch a tu jest "skromnie).
Maciej, w momencie gdy przełączasz się na standardowy layout żeby dokonać update modułów - wyłączasz sklep jak rozumiem? No bo jak to by było, przełączasz na standardowy - klienci widzą zmianę, później znów przełączasz.....? :) O to pytałem - tu brakuje szczegółu...pytanie brzmi: jak to tak przełączasz...a co z frontem? :)

Co do !important dzięki za wskazówkę, będę stosował to. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wyłączenie sklepu uważam za tak oczywistą rzecz, że o niej nie wspomniałem :)

 

Wiele osób zapomina o zrobieniu strony serwisowej z odpowiednimi adnotacjami, ja jednak jej używam przy każdej zmianie ze względu chociażby na 1 szczególik. Podczas update jeśli ktoś będzie składał zamówienie z opcją płatności przelewem, a ja np będę robił update akurat modułu płatności to albo się posypie zamówienie, albo klientowi coś nie będzie działać i będzie bankowo dzwonił. A jak widzą wszyscy klienci stronę serwisową z informacją, że np od 7 do 8 rano jest przerwa techniczna to masz święty spokój i możesz spokojnie i szybko zrobić update. A w razie problemów odpalasz sklep na wersji nieaktualizowanej (z kopii), a na klonie robisz poprawki i później przy kolejnej przerwie technicznej nanosisz poprawki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aktualizacja modułu powinna być wykonana na domyślnie instalowanym szablonie, żeby właśnie uniknąć tego typu problemów. 

 

 

aktualizacja modulu aktualizuje go w sciezce /presta/modules/...

ze sciezka w twojej templatce wtedy nic sie nie update'uje nic nie podmienia 

to nie rozumiem po co sie przelaczac podczas upadte'u - tylko sobie roboty dodajesz

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystko zależy od tego jaki moduł aktualizujesz. Owszem część modułów nie wymaga kompletnie żadnej ingerencji, ale niestety część z nich podmienia pliki wykorzystywane przez szablon.

Nie pamiętam konkretnie który moduł aktualizowałem na wersji 1.6.0.1, ale właśnie po sukcesywnym zakończeniu aktualizacji rozjechała mi się strona główna, gdzie modyfikowałem sporo rzeczy. Ot choćby układ obrazków z 3 rzędów na 5 identycznych. Albo ich wielkości.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do czego mam się odnosić :P Jak mnie nauczyli tak robiłem, a że za wiele odpowiedzi nie było to sądziłem, że podzielę się tym co wiem. Może w nie najlepszym wydaniu teraz wypadłem, ale co tam. Człowiek uczy się całe życie.

Fakt... babola strasznego robiłem, tzn edytując templatkę bezpośrednio w module. Mogę jedynie bić się w pierś i obiecywać poprawę. Resztę pominę milczeniem i trzeba będzie w końcu dorwać jakąś ciekawą lekturę, żeby takich błędów głupich nie robić :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Maciej, przynajmniej oboje się czegoś nauczyliśmy. Najważniejsze że jest progres - nikt z próżni nie nabiera wiedzy! Dziękuję endriu107, że naprowadziłeś nas i zaoszczędzimy czasu! :)

Pytanie endriu107 - masz tu sporo postów, jesteś pewnie uber user presty...napisz proszę gdzie jest NAJaktywniejsze forum polskojęzyczne presty? Bo tu czasem tak ciężko uzyskać odpowiedź...a problemy się walą pod nogi że aż strach...

Pozdrawiam wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie jestem w stanie odpiwiedzieć na to pytanie, chcąc uzyskać odpowiedź należy samemu udzielać odpowiedzi w innych tematach. Często tak mam że odpowiadam na kilka wątków a kolejne tylko czytam mimo że znam odpowiedź to albo nie mam już czasu na odpisywanie, albo jestem już na tyle zmęczony poprzednimi odpowiedziami że zwyczajnie mi się już nie chce pisać. Wydaje mi się że inni użytkownicy mają podobnie, więc im więcej wątków znajdzie odpowiedź udzieloną przez innych użytkowników tym większa szansa na to że ktoś odpowie na twój problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...