Jump to content
  • 0

Ukrycie Wybranych Produktów Dla "gość" I "odwiedzający"


() Maciej ()

Question

Witam,

Od szefa dostałem dyspozycję, która nie ukrywam spędza mi sen z powiek.

Otóż mam ukryć artykuły jednego z producentów dla wszystkich "gości" i "odwiedzających", ale przy tym mają one być normalnie widoczne dla każdego zalogowanego.

 

Może ktoś z Was spotkał się już z tego typu problemem w swoim sklepie i mógłby podsunąć mi jakiś pomysł.

 

Niestety opcja, w której tworzę podkategorię ukrytą dla konkretnej grupy nie wchodzi w grę, gdyż mam produkty będące w kilku podkategoriach. A co za tym idzie problemem tego rozwiązania jest to, że presta mimo iż jako domyślną podkategorię ma ustawioną "ukrytą" to i tak w wyszukiwarce pojawi się produkt. Fakt faktem do ukrytej kategorii nie wejdę, bo presta zgłosi błąd. Ale sam produkt da się wyświetlić.

 

Nie chcę dodatkowo zaśmiecać bardzo już rozbudowanego menu na stronie kolejnymi podkategoriami. Szczególnie, że jak się je wszystkie zsumuje to wyjdzie ok 100 nowych "ukrytych" podkategorii :/

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem dalej jest aktualny w formie jaką chciałem uzyskać. Czyli ukrycie konkretnych produktów bez usuwania wszystkich powiązań.

 

Na chwilę obecną jedyne rozwiązanie jakie się sprawdza to utworzenie osobnego katalogu "Tylko dla zalogowanych" i stworzenie nowego drzewa podkatalogów. Wszystkie oczywiście ukryte dla 2 wymienionych wcześniej grup.

 

Trochę dziwne jest dla mnie i mało zrozumiałe, że presta nie ma opcji ustawienia widoczności produktu dla konkretnej grupy userów. Albo, że ustawienie domyślnego wyświetlania na ukrytym podfolderze dla konkretnych grup nie powoduje ukrycia tego produktu. A wręcz przeciwnie. Po odszukaniu produktu w wyszukiwarce lub też poprzez inny podfolder wchodzi do podglądu ścieżka do domyślnego podfolderu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...