Jump to content

Newsletter - Jakie Roziązanie Dla Bazy 10 000 - 12 000 Klientów?


pawelacb

Recommended Posts

Zamierzam przenieść na system Presty (najnowsza wersja) dwa sklepy. Sklepy działają od pewnego czasu i nazbierała się już spora baza subskrybentów. Ponieważ do tej pory korzystałem z Shopera, mailing bardzo kulał bo ich moduł do wysyłki newsletterów nie dość, że jest średnio funkcjonalny to dodatkowo narzucali różne ograniczenia związane już z samą wysyłką.

Nie więcej niż 2000 maili dziennie i to w kilku transzach. Wysyłka newslettera zajmowała nam kilka dni.

 

Teraz na Presta chcemy uniknąć tych problemów. W związku z tym proszę o pomoc i odpowiedź na kilka pytań.

 

1. Jaki moduł wybrać do obsługi newsletterów, aż prosi się zainstalować Newsletter Pro? Program wydaje się bardzo funkcjonalny, nie wiem jednak czy oprócz mailchimp.com współpracuje jeszcze z innymi serwisami?
2. Czy  można wysyłać maile z własnego serwera nie narażając się na czarną listę. Wysyłamy wiadomości tylko do Klientów którzy wyrazili zgodę ale zawsze jest ryzyko. Czy przy 10 000 newsletterów ma to sens?

3. Jeżeli z własnego serwera nie warto (przypuszczam, że tak właśnie jest) to proszę o polecenie zewnętrznych serwisów z których warto skorzystać. Najlepiej jeżeli do tego serwisu byłby moduł który pozwoli na przesyłanie danych (adresy email) albo gotowych newsletterów ze sklepu do serwisu (np: w/w program Newsletter Pro)?

 

Będę wdzięczny za pomoc, nie chcę popełnić błędu, moduł newslettera jest jednym z naszych priorytetów.

 

pawelacb

Link to comment
Share on other sites

Polecam platny newsletter pro z addonsa - naprawde szybko mozna stworzyc wiadomosc z produktami i ja wyslac do tych do ktorych ma trafic

albo darmowe rozwiazanie na phplist (jesli chodzi o podobna funkcjonalnosc co do ilosci) ale tu baze musisz synchronizowac sobie sam - jednak wystarczą proste reguly sql do sciagania bazy do csv i pozniej import/update w phplist

Link to comment
Share on other sites

Mam nieco mniejszą bazę od Twojej ale dokopałem się do SendInblue (Send In Blue?)

 

Wcześniej korzystałem z Mailchimp ale na tak proste mailingi jakie uruchamiam na swoich sklepach to jakoś SendIn mi bardziej przypasował. Polecam jednak zapoznać się z jednym i drugim. Mają darmowe opcje wysyłkowe (do X adresów) więc pozwoli to na wykreowanie jakiegoś własnego punktu widzenia :)

 

Moim zdaniem po prostu trzeba posiedzieć chwilę nad kilkoma programami. Każdy z nich jest do pewnego stopnia podobny a jeśli ktoś korzysta z programu X to zapewne poleci jego w pierwszej kolejności.

Dla przykładu dla mnie praca na MailJet była słaba i odrzuciłem go po kilku "chwilach spędzonych sam na sam"

 

Może spece powiedzą coś więcej na ten temat. Jednak dla mnie liczyła się prostota pracy i Sendinblue spełnił moje oczekiwania...a nie jest też drogi więc dlaczego nie?

 

Jeśli przesiadasz się na Prestę to podpowiem, że zarówno mailjet, mailchimp i sendinblue mają moduły, które ułatwiają eksport rekordów mailowych do programu. Na to również zwracałem uwagę gdy szukałem odpowiedniego programu do e-mail marketingu.

 

Mam nadzieję, że pomogłem...chociaż odrobinę ;-)

 

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Proponuje jak wyżej profesjonalny system mailingowy, bardzo dobrze u mnie sprawdza się sendinblue, redagowanie mailingów w htmlu dobre narzędzia do testowania potem dokładne raporty. Dodatkowo  świetne zarządzania listami kontaktowymi. Kolejną zaletą takiego profesjonalnego systemu mailingowego jest fakt, że newslettery nie wpadają do spamów, mam to przetestowane na gmailu, który masę mailingów z takich właśnie shoperowych modułów newsletterowych czy z innych stron wszystko wrzucał do spamu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...