Jump to content
  • 0

Modyfikacja Procentowa Ceny Produktu Dla Wariantu


szymmszy

Question

Witam wszystkich.
Postanowiłem w końcu po długich poszukiwaniach napisać na polskiej grupie post o moim problemie.
Chodzi o podnoszenie ceny na wariantach produktu (generator cenowy) nie za pomocą wartości (+ 100zł), a za pomocą procentu (+ 10%).

 

Płatne rozwiązania dostępne w necie zakładają zmianę kilku produktów w oparciu o dany wariant(y) czy kategorię, ale to mnie nie satysfakcjonuje.

http://catalogo-onlinersi.net/en/prices-and-promotions/424-mass-price-update-plus.html

 

Zapytałem o możliwość rozbudowania generatora cen na karcie produktu w dyskusji poświęconej wersji 1.7 ale taka zmiana nie jest przewidziana.

https://www.prestashop.com/forums/topic/480580-want-to-know-more-about-17/page-2?do=findComment&comment=2232314

 

Ze wszystkich wątków na forum, wyłuskałem trzy, w których "ktoś coś próbuje" i nawet osiąga efekt ale dla wcześniejszych wersji.

Ja posiadam najnowszą, czyli 1.6

 

Rozwiązanie, które satysfakcjonowałoby mnie zawiera się w tym wątku: https://www.prestashop.com/forums/topic/52441-adding-atribute-as-a-percentage-increase tyle że to do wersji 1.5 jeśli nie wcześniejszej.

Chodzi o podanie wartości z przedziału x > 0 oraz x < 1, czyli wpisanie wartości 0.5 podniesie cenę o 50%

 

Głowili się też na tym kiedyś Hiszpanie
https://www.prestashop.com/forums/topic/189218-solucionado-incrementar-porcentaje-a-atributo-version-15/

A jednemu to nawet działało, pod warunkiem, że wartość w wariancie nie była zerem.

https://www.prestashop.com/forums/topic/293016-combinations-generator-with-percentage-almost-perfect/

 

Jeśli chodzi o powyższy link to te rozwiązanie mi nie zadziałało w 1.6 pomimo zgodności linijek w kodzie w tym miejscu z 1.5 - zakładam, że ten kod to nie wszystko.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc z tym tematem?

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

A może byłby ktoś chętny za opłatą zrealizować to?

Sposób działania po części wytłumaczony jest w tych linkach (wcześniejsze wersje presty)
Ps. Nie potrafię tego wycenić. Prośba o kontakt przez PM lub na adres szymmszy @ gmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oszzzz Ty! Przetestuję to dzisiaj wieczorem!

 

Zmieniłem kod w dwóch plikach, które wymieniłeś w wątku na angielskim forum.

Nic się nie zmieniło, wpisywana wartość z zakresu 0-2 jest dodawana tak jak była.

Czy tylko te dwa pliki modyfikowałeś? Czy coś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na wszelki wypadek zrobiliśmy update do najnowszej wersji. Wprowadziliśmy zmiany na plikach i wyczyściliśmy cache.
Podczas wprowadzanie ceny na kombinacji jest dalej tak jak było.
Korzystamy z szablonu, w którym mocno rzeźbiono jesli chodzi o product.js (wyświetlanie komunikatów na froncie w oparciu o IF/THEN  stanów magazynowych, kombinacji, etc.)
Podsyłam pliki w załączniku.

Product - php i js.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdzałem na zapleczu przy konfigurowaniu cen dla wariantów na produkcie - czy mam te rozwiązanie sprawdzić w innym miejscu?

Tak kilku nieudanych próbach zrobiłem update.

 

Żadnej specyficznej - będziemy korzystać tylko z ceny bazowej i wariantów cenowych.

 

Ps. Z obserwacji widzę, że aż tak dużych zmian nie ma przy update. Przy upgrade owszem duże
Ps2. W rozwiązaniu do wersji 1.5.x dobierano się do pliku /public_html/controllers/admin/AdminAttributeGeneratorController.php - lekkie zdziwko, że u Ciebie nie potrzeba było tego pliku modyfikować aby to działało.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

pliki zmieniane dotycza frontendu nie zaplecza  !   co ty chcesz patrzec na zapleczu

produkt.js zmienia wyswietlanie ceny na karcie produktu

produkt.php zmienia ceny ktore sa w koszyku i odpowiada za poprawna wartosc dodana do koszyka

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ubzdurałem sobie, że warianty te będziesz mógł sprawdzić na żywo w momencie wprowadzania bez konieczności sprawdzenia produktu na froncie bo to taka lipa trochę, nie sądzisz? 

Chodzi mi o te kalkulacje na zapleczu jak wprowadzasz dany "procent". Skrypt robi obliczenia i podstawia konkretną wartość (podnieś o tyle, bo tyle to jest dokładnie procent tego)

Jak zrobisz to wcześniej i wpiszesz przeliczoną wartość to nie będzie potrzeby dobierania się to w/w plików.

Nie zrozumieliśmy się, przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

teraz to ja nic nie rozumiem

wprowadzasz procent - gdzie? skrypt robi obliczenia i podstawia wartosc - gdzie?

jak zrobisz to wczesniej - co?

 

musisz pisac suchym jezykiem i dokladnie - w tym momencie to brzmi jak : panie doktorze chcialbym takie cos co mi zrobi ze wlosy beda lepsze :P

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W załączniku jest to o co mi chodziło.

I tak jak teraz spojrzę na ten cały wątek i dodam do tego całą zasadę działania tych procentów (skąd się on bierze) to stwierdzam że muszę napić się mocnej kawy :)

 

Tak, w koszyku też są niezmienione. Cena wariantu zwiekszona o te 1,50 zł.

Ps. ustawiałeś to u siebie na domyślnym szablonie (theme)?

post-750823-0-80426800-1455022130_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

po pierwsze to co tam zmodyfikowalem dziala na oryginalnym szablonie na 100% - twoj musi cos naprawde zmieniac skoro to nie dziala

po drugie chcesz aby "Ostateczna cena produktu będzie wynosić "  wyswietlala sie odpowiednio czy tak?

jesli tak to faktycznie trzeba jeszcze ten jeden plik zmienic - ale uznalem, ze wystarczy ci kalkulator :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...