Jump to content
  • 0

Przycisk "więcej" Na Końcu Krótkiego Opisu (W Szybkim Podglądzie Produktu)


pkb

Question

Cześć!

 

Klikając na szybki podgląd mamy tylko krótki opis i zdjęcie. Próbuję wstawić link/odnośnik typu "więcej informacji"  na końcu krótkiego opisu, który przenosiłby na stronę produktu (tak jak to robi kliknięcie w zdjęcie produktu).

 

Jeżeli wstawiam zwykły link do strony to albo cała strona otwiera się w oknie szybkiego podglądu albo można wybrać żeby się otwierała w nowej karcie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Sprawa może jest i banalna, ale nie mogę tego przeskoczyć.

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu :) i pewnie taki temat przyda się większej liczbie osób.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jaki ustawiasz target w linku?

 

Dziękuję :). Nie pomyślałem o tym i robiłem "wstaw link" z domyślnych narzędzi. Ustawiłem target na _top i wszystko jest jak należy.

 

Na razie edytuję krótki opis każdego przedmiotu z osobna, nie jest to najlepsza metoda, ale jak grzebałem w pliku product.tpl, to rozjeżdżało mi się okno szybkiego podglądu.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podpinam pod pytanie.

Również chciałbym uzyskać taki efekt, ale nie uśmiecha mi się wpisywać do każdego produktu link "czytaj więcej" w krótkim opisie. Pojawia się również 2 problem -> kiedy już klikniemy na link przez nas dodany sztywno do krótkiego opisu to jest on również widoczny jak już jesteśmy w normalnym widoku produktu.

 

wie ktoś która linijka odpowiada za wyświetlanie krótkiego opisu w "Szybki Podgląd" 

bo myślę że na sztywno lepiej dodać taki button który będzie odsyłał do produktu -> tak jak to robi kliknięcie na zdjęcie produktu (w widoku szybkiego podglądu) 

wtedy jak klikniemy na ów button "czytaj więcej" to w normalnym widoku nie będzie już widoczny ;)

 

Tylko potrzeba pomocy kogoś mądrego który zdradzi rąbka wiedzy w której linijce tego szukać, a to może być przydatne do bardziej zaawansowanej edycji szybkiego podglądu  :D

 

P.S. 

można by jeszcze do tego buttona dodać taki bajer w postaci parametru żeby przewijał obraz w stronie produktu od razu na pole "więcej informacji"

rozwiązania banalne tylko potrzeba mi wędki żebym se tych ryb mógł nałowić  :D

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W szybkim podglądzie zdaje sie że ta sama linijka co w normalnym podglądzie czyli linia około 181.

 

pogrzebałem w product.tpl i zmieniłem w lini 181

 

<div id="short_description_content" class="rte align_justify" itemprop="description">{$product->description_short}</div>

 

 na 

<div id="short_description_content" class="rte align_justify" itemprop="description">{$product->description_short}<br />
<a href="{$link->getProductLink($product)}" class="btn btn-default" target="_top">{l s='More details'}</a>
</div>

 

 

Działa wyśmienicie !

 

ale jest jeden mankament:

ów button wyświetla się w szybkim podglądzie jak i również w normalnej karcie produkty

czyli dodałem nie do tego pliku  :(

czyli jaki plik jest konkretnie odpowiedzialny za szybki podgląd ? :mellow:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

chodzi mi o to czy istnieje możliwość specjalnego wyświetlania tego buttonu który stworzyłem żeby tylko wyświetlał się w oknie szybkiego podglądu.

 

może jakaś zmienna odpowiada szybkiemu podglądowi ?

bo wtedy to bym tylko dodał waruneczek  :D  i sprawa załatwiona dla potomnych  B)

typu 

{if szybki_podgląd>1}

wyświetla button "czytaj więcej"

{/if}

 

coś w tym stylu  :D

rozwiązanie banalne tylko nie wiem jaka zmienna odpowiada za wyświetlanie tego podglądu

 

proszę o wskazówkę 

Edited by vsnake87 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

$content_only

 

UDAŁO SIĘ!!!!!!

 

myślę że wszystkim następnym którzy mają z tym problem pomogłem

 

oto rozwiązanie  :D

 

linia 181 pliku product.tpl

 

 

 

<div id="short_description_content" class="rte align_justify" itemprop="description">{$product->description_short}</div>

zmieniamy na:

 

<div id="short_description_content" class="rte align_justify" itemprop="description">{$product->description_short}<br />

{if $content_only}
<a href="{$link->getProductLink($product)}" class="btn btn-default" target="_top">{l s='More details'}</a>
{/if}
</div>

 

natomiast jeżeli chcemy by po kliknięciu przycisku "More details" (Czytaj więcej) od razu przewinęło widok na pole więcej informacji musimy dodać id

 

linia 491

 

<section class="page-product-box">

 zmieniamy na

 

<section class="page-product-box" id="moreinfo">

a linie 181

 

 

<div id="short_description_content" class="rte align_justify" itemprop="description">{$product->description_short}</div>

zmieniamy na:

 

<div id="short_description_content" class="rte align_justify" itemprop="description">{$product->description_short}<br />

{if $content_only}
<a href="{$link->getProductLink($product)}#moreinfo" class="btn btn-default" target="_top">{l s='More details'}</a>
{/if}
</div>

 

endriu107 dzięki za wsparcie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki wielkie! Przydało się i działa. Mam jednak pytanie: Zostawiłem przycisk również na pełnej karcie produktu i teraz mi przewija a raczej przeskakuje do opisu szczegółowego. Jak sprawić aby nastąpiło łagodne przewinięcie do szczegółów a nie ostry przeskok?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak sprawić aby nastąpiło łagodne przewinięcie do szczegółów a nie ostry przeskok?

 

Do global.js możesz dodać globalny spowalniacz scrollowania do wszystkich kotwic:

$(document).ready(function(){
  $("a").on('click', function(event) {
    if (this.hash !== "") {
      event.preventDefault();
      var hash = this.hash;
      $('html, body').animate({
        scrollTop: $(hash).offset().top
      }, 3000, function(){
        window.location.hash = hash;
      });
    }
  });
});
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...