Jump to content
  • 0

Problem Z Działaniem Sklepu Po Zmianie Domeny


kriss-presta

Question

Witam,

 

mam chyba dość nietypowy problem z Prestą, bo szukam rozwiązania już drugi dzień i niewiele udało mi się zrobić.

 

Problem pojawia się po przejściu sklepu z adresu serwer123445.home.pl na mojadomena.pl.

 

Wykonałem wszystko jak jest opisane w wielu wcześniejszych wątkach, czyli:

 

1. Moja domenę zarejestrowaną na home.pl przekierowałem na katalog, w którym są pliki sklepu.

2. W panelu Presty zmieniłem w SEO/USTAW URL SKLEPU:
- domena sklepu: mojadomena.pl

- domena SSL: moja domena.pl

- URL bazowy: /

(w bazie danych tabela ps_shop_url wygląda prawidłowo, czyli: mojadomena.pl itd)

 

3. Wygenerowałem nowy .httacces (skasowałem poprzedni i przeładowałem stronę).

 

Jaki jest efekt moich działań?

 

Strona na pierwszy rzut oka działa prawidłowo, jednak nie działają niektóre jego funkcje np:

- wyszukiwarka "nie podpowiada" produktów,

- w menu głównym kategoria PRODUKTY się nie rozwija,

- po wejsciu w produkty, brak menu bocznego z produktami,

- moduł sklepy (mapka google z naniesionymi dystrybutorami) nie wyświetla się, wszystko oprócz mapki jest.

 

Gdzie może tkwić przyczyna tych błędów? Bardzo prosiłbym o pomoc.

 

 

Adres sklepu: www.perfexim.pl, przekierowuje się na www.serwer1574201.home.pl/perfexim-www

 

Obecnie powróciłem do działających prawidłowo ustawień.

 

Wdzięczny będę za każdą próbę pomocy :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Może faktycznie spróbować testowo odpalić na innym serwerze, gdzieś tu w wątkach przewijają się problemy z serwerem home.pl

Nie mówię, że serwer home nie ma znaczenia, ale skrypty prawidłowo "chodzą" na ich serwerach tylko nie pod domeną, na którą chce serwis przekierować (domena też jest na home).

Myslę, że tu raczej chodzi o jakieś złe ścieżki do modułów czy coś podobnego. Mam niezłą zagwozdkę i czuję, że bez starego prestowego wyjadacza  problemu nie rozwiąże :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To może zacznijmy od początku, po pierwsze przy wpisaniu adresu www.perfexim.pl zostajemy przekierowani na http://serwer1574201.home.pl/perfexim-www/ więc zacznij od poprawienia tego.

Przekierowałem w SEO witrynę na perfexim.pl (dwie domeny na perfexim.pl, url bazowy "/"). Teraz adres wydaje ok, ale menu PRODUKTY nie rozwija sie. Po wejściu w PRODUKTY nie ma lewego menu z kategoriami produktów. O co tu chodzi? Wcześniej te funkcjonalności działały poprawnie (czyli na adresie serwer.home.pl/perfexim-www).

Edited by kriss-presta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...