Jump to content
  • 0

500 Error Server - Gdzie Znaleźć Problem?


kbdrwnk

Question

Witam, podczas obsługi Prestashop a dokładniej standardowej edycji jednej z kategorii wystąpił błąd 500 internal server, który spowodował usuniecie jej oraz jej podkategorii ( dodatkowo pojawiły się komplikację np. kategoria nie istniała w panelu, choć w menu była wyświetlana w raz z tylko jedną podkategorią lub niektóre produkty czasem znalazły się w innych produktach, do których nie były przypisane ). Kategoria po prostu znikła, choć jej produkty pozostały to ich edycja w przypadku "powiązań" do nowych kategorii została uniemożliwiona tym samym błędem o komunikacie: 

 

 

Wystąpił błąd serwera podczas ładowania zakładek: niektóre zakładki nie mogły zostać załadowane.Spróbuj ponownie odświeżyć stronę. Jeżeli nadal doświadczasz tego problemu, sprawdź logi serwera lub skontaktuj się z firmą hostingową aby uzyskać pomoc.

 

Wszystko oprócz tego zostało naprawione. Reszta zakładek w przypadku edycji działa w porządku, powiązania w ogóle się nie wyświetlają. Nowe produkty działają prawidłowo i przy nich nie występują żadne problemy, jedynie przy tych starszych. Po aktualizacji systemu zamiast nagłówka błędu wyświetla się (Timeout). Prestashop nie zanotowała żadnych błędów, otrzymałem logi od dostawcy i serwer znalazł dwa błędy: 

 

 

PHP Catchable fatal error: Argument 1 passed to AdminInformationControllerCore::getListOfUpdatedFiles() must be an instance of SimpleXMLElement, null given, called in

/controllers/admin/AdminInformationController.php on line 174 and defined in /controllers/admin/AdminInformationController.php on line 178

 

Serwer działa w porządku i na dobrą sprawę, można byłoby usunąć stare produkty zastępując je nowymi i działać dalej, ale chce zlokalizować błąd i być pewien, że nie wystąpi w przyszłości. 

 

PS. Tryb debugowania także nie wyświetlił żadnych błędów. 

Edited by kbdrwnk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

pierwszy blad miales napewno z powodu skasowania kategorii lub zmiany jego id dlatego produkty wydaja sie byc w innych katregoriach lub innych powiazaniach.

 

drugi problem dotyczy kompletnie czegos innego - nie pobiera sie xml z prestashop addons etc - czesta przyczyna tego jest ze na serwerze w php jest ustawione url_fopen na off (powinno byc on)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To znaczy problem pojawił się tak jak wspomniałem, przy standardowej edycji kategorii. Produkty pojawiały się chwilowo w innych kategoriach, później doszło to do normy a pozostałe produkty z kategorii, która została usunięta posiadają albo "główną" albo kategorię, której tak naprawdę nie mam ( została ona usunięta przez system, prawie cała przy błędzie 500 ) a ich edycja tak jak wyżej napisałem, jest niemożliwa. Edycja produktu w ogóle nie odczytuje zakładki "Powiązania", wyświetlając błąd a kolejne tło jako zawartość ( bez pól, tabel itp. ).

 

Nowe produkty działają prawidłowo i z nimi nie ma problemu, jedynie z starymi. I teraz nasuwa się pytanie czy jest możliwość przywrócenia ich prawidłowego działania czy należy stworzyć od początku je i nie przejmować się tym problemem w przyszłości, uznając go, za przypadkowy błąd? I tak można, lecz jeśli jest jakiś sposób na zlokalizowanie tego błędu ( 500 error ) i wyeliminowanie go, to chętnie wolałbym wybrać taką drogę.

 

Co do drugiego błędu zw. Z logami PHP, to jednak nie mam dostępu do takich właściwości PHP na serwerze. 

Edited by kbdrwnk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

co do pierwszego - jesli nie masz kopii bazy z przed bledu to nic nie zrobisz

 

co do drugiego - najpierw sprawdz czy to to - stworz plik info.php w ktorym jest taki kod:

<?php
phpinfo();

?>

 

i wgraj go na serwer - gdy go otworzysz przez przegladarke poszukaj linijki allow_url_fopen

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam praktycznie identyczny problem. :) Przy niektórych produktach po wejściu w zakładkę POWIĄZANIA pojawia nam się niefajny komunikat (jak na zdjęciu). Włączenie wyświetlania błędów nic nie daje. Zaznaczam, że błąd pojawia się nie przy wszystkich produktach. Większość jest OK. 

 

Udało Ci się jakoś rozwiązać problem ? 

post-989321-0-05606900-1493988599_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...