Jump to content

Link Do Kategori (Z Filtrem) Na Stronie Produktu


q3d

Recommended Posts

Na stronie produktu chciałbym dodać pod opisem kilka linków do stron innych kategorii ale najczęściej z jednoczesnym zastosowaniem filtra.

Utworzyłem więc hiperłącze:

nazwa-kategorii#/nazwa-filtra-wartosc

 

Działa.

 

Problem mam z tym, że wartość to cecha produktu która może zawierać polskie znaki, odstępy ewentualnie jakieś znaki specjalne. W przypadku takiej wartości to już nie zadział.

 

Jak z poziomu szablonu przekonwertować taką wartość do zgodnej z tym co przyjmuje filtr (bez polskich znaków, bez odstępów, itp)?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze rozumie. Sugerujesz by dodać kolejną cechę produktu, w której będę przechowywał zamiast żółć -> zolc i tej cechy używać tworząc w szablonie link do wyników filtrowania?

 

Jeżeli tak to jest to jakieś rozwiązanie ale...

1) Ja już mam wprowadzonych 8000 produktów (pewnie można by napisać jakiś skrypt ub nawet z poziomu mysql zrobić taki update)

2) Chyba jednak zamiast dwa razy przechowywać "to samo" lepiej to przetwarzać.

Link to comment
Share on other sites

Masz oczywiście rację są tam te pola. Szkoda tylko, że pole url nie jest domyślnie uzupełnione o wartość podobnie jak ma to miejsce w przypadku "Przyjazny adres URL" dla kategorii czy produktu. Jak rozumiem tak czy inaczej teraz należałoby to pole url uzupełniać, a następnie w szablonie produktu można już do tej zmiennej się odwołać? Wszystkie produkty mam importowane (nie wprowadzane ręcznie) orientujesz się może czy import z csv obsługuje wstawianie danych do tego pola url cechy?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...