Jump to content

Formularz Kontaktowy


Masocrate

Recommended Posts

Witam,

 

temat zapewne wałkowany multum razy ale wyszukiwarka forum nic nie znajduje,

 

chciałbym u siebie na stronie(a konkretnie podstronie stworzonej z CMS) dodać najprostszy formularz kontaktowy, jednak nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Przeczesałem sieć i nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji jak to zrobić w prosty sposób.

 

Chciałbym zamieścić u siebie podobny formularz:

http://rowery-sopot.pl/kontakt

 

Próbowałem kopiować różne kody itp. ale nic niestety nie działa.

 

Przerobiłem już edytor według tutoriala:

https://mypresta.eu/en/art/prestashop-16/extended-rich-text-editor.html

 

Jest to mój "pierwszy raz" z prestashop, więc prosiłbym o możliwie najprostsze wytłumaczenie. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informację, nie miałem o tym pojęcia.

 

Mam jednak pytanie, czy jest jakiś szybki sposób na wyedytowanie danej podstrony na której obecnie się znajduję?

 

2. Gdzie mogę wyedytować opcje dla formularza?(np. chciałbym usunąć rozwijaną opcję "webmaster" lub po prostu zmienić mail przypisany do samego formularza. Muszę edytować plik .tpl, czy znajdę to gdzieś w opcjach?

 

3. Dlaczego nie widzę tych wszystkich podstron(koszyk/kontakt itd. ) dodając pozycje do menu? W Zakładce SEO widzę, że jest tego całkiem sporo.

Edited by Masocrate (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tutaj chyba musisz zrozumieć strukturę presty żeby było ci łatwiej na niej pracować. Jeśli piszesz podstrona to może znaczyć cokolwiek, każda strona to może być zupełnie inny plik, moduł, etc.

 

2. w zakładce Klienci > Kontakty

 

3. Menu to moduł i pobiera te strony które ma ustawione w kontrolerze do pobrania, nie musi widzieć wszystkich stron czy innych modułów.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj chyba musisz zrozumieć strukturę presty żeby było ci łatwiej na niej pracować. Jeśli piszesz podstrona to może znaczyć cokolwiek, każda strona to może być zupełnie inny plik, moduł, etc.

 

Niestety muszę się zgodzić. Pracuję od kilku lat na wordpressie, później WP z woocommerce i taka przesiadka to był niemały "szok". Zaczynam powoli rozumieć powiązania i łączenia modularne ale jeszcze nie jest to na tyle przejrzyste, na ile bym chciał.

 

Nie mniej miałem na myśli właśnie strony widoczne w zakładce seo, czyli np. wbudowana podstrona z formularzem kontaktowym. Rozumiem, że strony stworzone przez /CMS/ to zupełnie co innego ale zastanawiałem się, czy jest możliwość edycji wcześniej wspomnianego choćby kontaktu z poziomu panelu administratora.

 

2. ok, dziękuję.

 

3. Kontroler ten jest zapisany w pliku .php, czy jest możliwość jego edycji z poziomu Panelu administratora?

Edited by Masocrate (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie ma możliwości edycji z panelu administratora takich zakładek jak kontakt, wszystkie strony tego typu korzystają z własnego pliku szablonu i tak np. strona kontakt to plik contact.tpl, sam panel umożliwia edycje treści, nie układu czy elementów więc jeśli dana podstrona nie posiada od strony panelu edytora tekstowego to nie ma możliwości jej edycji poprzez panel. Tak samo z kontrolerami, ich edycja nie jest dostępna od strony panelu tak jak jest to mozliwe w wordpressie.

Link to comment
Share on other sites

Jest to również istotna informacja :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie - w przypadku edytorów wizualnych, czy jest jakaś opcja, żeby włączyć lub zainstalować darmowy moduł umożliwiający edycję od strony html?(coś tak jak w WP Wizualny/Tekstowy).

 

W niektórych miejscach znajdują się np. przyciski, które na wizualnym edytorze wyglądają jak zwykłe hiperlinki, a to tylko jeden z przykładów.

 

EDIT: Już znalazłem przycisk "source code".

Edited by Masocrate (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...