Jump to content

Gece Gece Soru Sorasım Geldi ;) Kafama takılan şeyler var.

cemil

Recommended Posts

Bilen arkadaşlar sorcağım soruları yanıtlarsa sevinirim.

1.PayPal la ödeme seçeneğinin sağlıklı çalışması için sitenin kur u Dollarmı Olacak ??

2.PayPal Hesabı SSL gibi sertifica istemiyor Dimi ? Kendi sayfasından mı ödemeyi alıyor?

3.Kurduğum Sitenin Güvenilir Olup olmadığını Nasıl anlayabilirim.

4.Anasayfa ediyorunde anasayfa logosu görünen yere Slaytlı reklam koyabilirmiyizz? böyle bir modül buldum "Homefeaturedslide" bu modül Slaytı özel ürünlerin alt kısmında yapıyor bunu Yukarıya ana sayfa logosu olan yere alabilirmiyiz ?

5. ve şu anlık son sorum. Ürün Kategorisi ekleme yerinde Alfabetik Sıraya göre sıralanıyor Bunu İstediğimiz şekilde sıralayabilirmiyiz ?

Web işine yabancıyım Neyin nasıl olduğunu daha yeni yeni anlamaya Çalışıyorum Biraz idare edeceksiniz arktık beni.
Bilmemek Ayıp Deil Öğrenmemek Ayıp ;)

Şimdiden Sorularıma cevap veren arkadaşlara Çok teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadasim sordugun ilk 3 soru bana bağlantılı gıbı geldi soyleki prestashop scripti cok guvenilir sitende ssl icin erken paypal da tl kuru yok o yuzden dolar bazında islem yapacaksın 4 ) o modulu oynatma yoksa toparlayana kadar canın cıkar bunun yerine bi flash hazırlayıp koyabilirsin 5 ) urun kategori adlarinin onune numara koy 01. - 02. Gibi merak etme anasayfada bunlar cıkmaz

kısa kısa bende cevaplayacağım
cevaplar :)
1.) 1.2.2 den sonra hayır. istrediğniz kurla çalışın
2.) hayır gerekmiyor. paypal API kullanırsanız belki artısı olabilir. Ama şu anda sizin güvenliğinizin sorumlusu paypal çünkü tahsilatı o yapıyor.
3.) Sunucu konfigurasyonu, php, apache gibi versiyonlar gibi parametreler var. hosting firmasına bağlı birşey bu. E-ticaretin ne olduğunu bilenlerle çalışın.
4.) Smarty kütüphanesini kullanmayı biliyorsanız /themes/temanız/header.tpl dosyasına istediğiniz gibi html kod yazabilirsiniz.
5.) kategory dosyanızda 51 satırda şu yazıyor
$nbProducts = $category->getProducts(NULL, NULL, NULL, $orderBy, $orderWay, true);
burada 4. parametreyle oynayarak sıralamayı başka kriterler göre yapabilirsiniz ama teker teker sıralamak mümkün değildir (bütün ürün ID lerini veri tabanından değiştirmek hariç)

mahmutta sende saolasın versiyon 1.2.2 kullanıyorum dedin gibi scriptle gelen paypal apı modülünü kullanmayı düşünüyorum inş istemezler :)

birde v 1.2.2 ile 1.2.5 arasında çok fark varmı ?

Resmi değişiklikler bunlar
[-] Security : XSS vulnerability on the contact form fixed
[-] Security : XSS vulnerability on the sendtoafriend module fixed
[-] Security : Pathtransversal on the Back Office fixed
[-] Classe : fixed getNumberError() in MySQL.php (#2903)
[-] BO : fixed bug whith pagination and category in BO
[-] BO : fixed bug duplicating product with image (#2862)
[-] Classes : fixed SQL error in Customer.php (#2868). Thanks to jahazzz !
[-] Classes : fixed bug while duplicating product without tags (#2860). Thanks to Victor Berchet !
[-] Classes : fixed SQL price drop bug (#2870)
[-] Installer : fixed error while updating
bunlara 1.2.3 dahil değil.

İsterseniz daha net anlamanız açısından yorumlayayım.
* Hiç bir kayda değer değişiklik yok
Biz müşterilerimize 1.2.5 kurulu olarak veriyoruz. Ama eklenen özellik yok sayılır. 1.3.x versiyonları halen beta olduğu için siz sormadan ben söyleyemim final sürümü çıkmadan gerçek satışlarda kullanmayın.