Jump to content
  • 0

Złożenie I Potwierdzenie Zamówienia W Sklepie


campherox

Question

Witam,

 

Mam kilka pytań odnośnie składania i potwierdzenia zamówień.

 

1) Chcę aby klient po złożeniu zamówienia dostał na maila informacje, że jego zamówienie jest oczekujące i czeka na potwierdzenie przez sklep. (W razie błędu i np. złej ceny 10 zł zamiast 100 zł sklep będzie ubezpieczony, że zamówienie jest oczekujące). Na ten moment po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu zapłaty (np. przelew bezpośredni) na maila przychodzi informacja, że zamówienie jest potwierdzone i czeka na zapłatę. W jaki sposób to zrobić>

 

2) Chciałem usunąć z pola szybkich zakupów i pola rejestracji datę urodzenia. Znalazłem informacje, że należy edytować pliki order-opc-new-account.tpl   i authentication.tpl. 

 

Znalazłem te pliki w folderze - themes/ default - bootstrap i edytowałem je, jednak nadal pojawia się data urodzenia przy rejestracji i zakupach gościa. Czy złe pliki edytowałem? 

 

3) Jaki plik odpowiada za tłumaczenia np. finalnego (5-tego kroku)  bo są błędy w tłumaczeniu a chciałbym, żeby było wszystko w języku polskim, czy samemu mogę edytować taki napis i prrzetłumaczyć go, czy to trudne zadanie?

 

Screenshot w załączniku.

 

4) Podczas składania zamówienia czy da się dodać CHECKBOX - Akceptuje regulamin i składam zamówienie zamiast np. tych dwóch checkboxów:

TZmFYG9.png

 

 

Lub w jaki inny sposób zrobić sprawy z regulaminem? 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

post-1122663-0-23996000-1448898703_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Jesteś pewny że to jest prawnie poprawne założenie? Klient składając zamówienie w ostatnim kroku powinien zostać poinformowany o wszelkich kosztach, więc późniejsza zmiana ceny jest niezgodna z prawem.

 

2. Kilka dni temu ktoś też się o to pytał: https://www.prestashop.com/forums/topic/485503-zamkni%C4%99ty-jak-usun%C4%85%C4%87-pole-na-dat%C4%99-urodzenia-podczas-podsumowania-zam%C3%B3wienia/

 

3. W panelu jest zakładka tłumaczeń i w zależności od tego co chcesz tłumaczyć to sobie wybierasz, strony sklepu, moduły etc.

 

4. Taki chceckbox jest w standardzie, a definiuje się stronę do której ma się odnosić w preferencje zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Tak, konsultowałem to z prawnikiem. Większość sklepów tak robi. Oczywiście nie chodzi o zmianę ceny ale np. braki magazynowe (bo ktoś zamówi kilka sztuk a nie zdarzymy zaktualizować). Oczywiście nie zabezpiecza to w 100%, ale zawsze jest to dodatkowa rzeczy - aby zamówienie było oczekujące zamiast potwierdzone od razu a dopiero, żeby go potwierdzić. W jaki sposób to można zrobić?

 

2. Znalazłem wcześniejszy post i nie było informacji o identity. Dzięki!

 

3. A orientujesz się może co odpowiada za to zdanie co wkleiłem w załączniku? Niestety w Order Confirmation tego nie ma. Jest możliwość, że to nie zostało przetłumaczone? Czy u Ciebie i u innych jest to samo, czy tylko u mnie? :)

 

4. Dzięki! Zdefiniowałem go, natomiast - gdzie ma się wyświetlać? bo na stronie Szybkich zakupów go nie mam :( W którym kroku on sie wyswietla?

Edited by campherox (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

4. OK Jest. :)

3. Przejrzałem, mam problem tylko z "tłumaczenie dla zainstalowanych modułów" wyskakuje mi taka informacja, a hostingodawca zmienił z 1000 na 6000 i nadal jest problem, czy tam jest to tłumaczenie? Dlaczego mimo zwiększenia do 6000 nadal pojawia się błąd?:
hYRGXI5.png

 

Jeszcze mam krótkie pytanie - w jaki sposób osoby które zapiszą się do newslettera (jako gość) lub na stronie głównej mogą unsubskrybować (wypisać się) ? Bo w stopce maila nie ma takiej opcji? 

Edited by campherox (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...