Jump to content
  • 0

Multisklep I Kilka Domen


birdm

Question

Witam

Wiem, że ten temat był już omawiany ale wiąż mam z nim problem.

Sprawa wyglada tak:

Mam sklep uruchomiony na domenie załóżmy sklep.pl w katalogu prestashop. Url sklepu wyglada więc sklep.pl/prestashop

Dodałem multisklep, który chce uruchomić na domenie załóżmy hurt.pl w katalogu prestashop.

Oczywiście oba sklepy mają być obsługiwane przez sklep.pl

I teraz pytanie: w jaki sposób skonfigurować multisklep w preście oraz jakie wpisy i gdzie musze zrobić by odpowiednio przekierować domeny(mam dostęp do cPanelu)? 

Dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

HURA!!!:)

Wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki dla Endriu i Hataka. 

Ostatnie problemy wynikały z pozostałości dot. redirecta - stary htaccess bruździł. 

 

Reasumując(może ktoś kiedyś skorzysta)

Mamy dwie domeny sklep.pl i hurt.pl. Presta zainstalowana jest w katalogu prestashop na sklep.pl

W panelu zarządzania domeną ustawiamy, by katalog główny domeny hurt.pl wskazywał na sklep.pl/prestashop

Następnie dodajemy sklep w panelu presty. Ustawienia URL'i sklepów powinny być następujące:

 

Dla sklepu:

Domena: sklep.pl

Domena SSL: sklep.pl

Fizyczny URL: /prestashop/

 

Dla hurtu

Domena: hurt.pl

Domena SSL: hurt.pl

Fizyczny URL: /

Dodajemy od razu drugi adres dla www.hurt.pl

Domena: www.hurt.pl

Domena SSL: www.hurt.pl

Fizyczny URL: /

 

I wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli domeny mają wyglądać tak:

 

Sklep: sklep.pl/prestashop

Hurt: hurt.pl

 

to domenę hurt.pl przekierowujesz na adres sklep.pl/prestashop tak aby po wpisaniu w adres przeglądarki przed włączeniem multistore domeny hurt.pl pokazał się sklep czyli sklep.pl/prestashop. Gdy tak będziesz miał ustawione to reszta w panelu sklepu, dodajesz nowy sklep w multistore przypisujesz mi domenę, hurt.pl i tak od razu powiem dodaj również domenę www.hurt.pl ponieważ dla presty to są różne domeny i jeśli podasz tylko bez www, to jak ktoś wpiszę w paski z www to zostanie przeniesiony do sklepu zamiast do hurtu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrobiłem przekierowanie i po wejściu na hurt.pl przenosi mnie na sklep.pl ale wyświetla się sklep detaliczny a nie hurtowy. Dodałem od razu url z www ale to też nic nie zmienia. 

Redirect zrobiony na hurt.pl wyglada tak: 

Redirect 301 / http://sklep.pl/prestashop

Może coś źle ustawiam konfiguracji multistora.

Domenę zwykła i ssl ustawiłem na hurt.pl(oczywiście dla sklepu hurtowego). Fizyczny URL mam ustawiony prestashop/ a wirtualny zostawiłem pusty.

 

Proszę o dalszą pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ah ten kac:P

 

juz se przypomnialem - jak mialem sklepy na netdc to moglem skonfigurowac domene na konkretny katalog

a teraz na vpsie uzywam DA i tam kieruje domene albo za pomoca "wskaznika domeny" albo przez rekord cname

 

birdm to sie robi w cpanelu lub directadminie

w twoim przypadku poszukaj opcji zarzadzania domena i sprawdz czy uda sie skierowac domene na katalog - kurcze nie uzywam cpanelu i nie pamietam jak tam to wyglada

 

 

 

 

edt

domain ->create new domain -> na dole wybierz domene do edycji ->

w edycji:  document root - musi wskazywac wlasnie na ten sam katalog co pierwszy sklep

Edited by hatak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, rediirect wyłączyłem i przypisałem katalog tak jak zasugerowałeś. za ok 30 min zmiana zostanie wprowadzona przez administrację. Proszę tylko o podpowiedź jak mam ustawić url'e w preście. Oczywiście adres domen ma być hurt.pl, ale jak ustawić ścieżki url'a fizycznego i wirtualnego?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, domena już kieruje na odpowiedni katalog. Niestety presta coś wykrzacza i pojawia się biała strona(treści niejako są, ale bez skórki i przede wszystkim sklepu a nie hurtu). 

URL'e ustawiłem wg tego co zasugerował endriu.

Dla podsumowania obecnie jest tak:

1. Domena hurt.pl wskazuje na katalog domeny sklep.pl/prestashop

2. W multistore ustawienia sklepu hurtowego:

 - domena: hurt.pl

 - domena SSL: hurt.pl

 - fizyczny URL: /

 - Wirtualny: brak ustawionego

   Odpowiednio konfiguracja dla www 

- domena: www.hurt.pl

 - domena SSL: www.hurt.pl

 - fizyczny URL: /

 - Wirtualny: brak ustawionego

 

Jestem już prawie u celu, brakuje ostatniego elementu. Proszę o sugestie.

Edited by birdm (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

widze odrobinie niescisloci... przyznaje, nie czytalem czalsoci, moze5-6 poczatkowaych i 2-3koncowe wpisy ale przy redirect 301 multostore nie zadziala. ma to byc nie maskowanie, przekieroawnie na iframe czy bez albo ma to byc redirect bezpostredni czyli wlasnie wspominany w pierwszych watkach (najczesciej ta nazwany w DA) alias domeny. i dopiero po taim przekirowaniu, bez tworzenia jej fizycznie na serwerze, podpinasz pod multishop.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 28.11.2015 o 4:11 PM, birdm napisał:

HURA!!!:)

Wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki dla Endriu i Hataka. 

Ostatnie problemy wynikały z pozostałości dot. redirecta - stary htaccess bruździł. 

 

Reasumując(może ktoś kiedyś skorzysta)

Mamy dwie domeny sklep.pl i hurt.pl. Presta zainstalowana jest w katalogu prestashop na sklep.pl

W panelu zarządzania domeną ustawiamy, by katalog główny domeny hurt.pl wskazywał na sklep.pl/prestashop

Następnie dodajemy sklep w panelu presty. Ustawienia URL'i sklepów powinny być następujące:

 

Dla sklepu:

Domena: sklep.pl

Domena SSL: sklep.pl

Fizyczny URL: /prestashop/

 

Dla hurtu

Domena: hurt.pl

Domena SSL: hurt.pl

Fizyczny URL: /

Dodajemy od razu drugi adres dla www.hurt.pl

Domena: www.hurt.pl

Domena SSL: www.hurt.pl

Fizyczny URL: /

 

I wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Witam,

mam podobny problem w prestashop 1.6 , tylko niestety nie mogę tak skonfigurować poprawnie drugiej domeny w prestashop.

W  grupie Default dodaje nowy sklep (drugi). Pierwszy jest ustawiony jako głowny adres url mojego sklepu, natomiast jak dodaje drugi opcja ("Czy to głowny url dla tego sklepu"?) nie jest możliwa do edycji i jest ustawiona na TAK ( a ja nie chce żeby to był główny adres)

Dokładnie mam sklep1.pl z katalogiem prestashop i dodatkowym jezykiem niemieckim.

Domene sklep2.de przekierowałam na www.sklep1/prestashop/de/.

Teraz próbuje w preście dodać nową domenę, ale nie chce, żeby była głównym url mojego sklepu.

Czy ktoś może pomóc?

 

Edited by Agnieszka1983 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Agnieszko, moim zdaniem musisz ustawić domenę jako główną w drugim sklepie - nie będzie to główna domena dla całego sklepu tylko dla konkretnego(w Twoim przypadku dla sklep2.de)

Spoglądając na moją konfigurację na Twoim miejscu ustawiłbym następująco:

Dla 1 sklepu zostawiasz tak jak miałaś, czyli

Domena: sklep.pl

fizyczny url: /prestashop/ 

Dla 2 sklepu

Domena: sklep2.de.

fizyczny url: /

Cały bajer polega na wskazaniu w Direct Adminie(bądź odpowiedniku) katalogu na który wskazuje domena sklep2.de. Należy ją ustawić na sklep1.pl/prestashop

W obydwu przypadkach ustawiasz adres jako główny a presta zajmie się przekierowaniem odpowiedniej domeny na odpowiedni sklep.

Przynajmniej ja mam tak zrobione i zdaje egzamin. 

Mam nadzieję, że zadziała, pozdrawiam

Edited by birdm (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...