Jump to content
  • 0

Wyzerowanie Id W Phpmyadmin


sieczken

Question

Witam,

Otóż chciałbym wyzerować wszystkie id'ki w mojej bazie danych, ze względu na to iż nie znalazłem żadnego tematu odnośnie mojego problemu proszę o pomoc.

Mam część tabel w których zawarte są ID:

TRUNCATE TABLE `ps_customer`;
TRUNCATE TABLE `ps_address`;
TRUNCATE TABLE `ps_orders`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_detail`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_history`;
TRUNCATE TABLE `ps_message`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart_product`;
TRUNCATE TABLE `ps_product`;

Proszę o podanie mi tabel które przechowują:

- id kontakty sklepu

- id faktury (o ile jest to generowane w bazie danych)

- id producentów

- id dostawców

 

Jeszcze takie jedno małe pytanie endriu107 w jednym temacie napisał odnośnie wyzerowania Id'kow, cytuję:

 

 

Za to odpowiada auto increment w bazie danych. I teraz powiem że wyzerowanie auto increment spowoduje naliczanie id produktów od nowa jednak spowoduje to również pewne błędy. W historii zamówień klienci będą widzieć nie produkty które kupili a nowe produkty których id będzie takie samo jak starych produktów. 

Jak wykonać wyzerowanie wszystkich tabel? oraz czy to nie uszkodzi systemu sklepu tzn. nie usunie np. statusów zamówień lub sklepów? Ponieważ te informacje muszą gdzieś być przechowywane...

 

 

Pozdrawiam.

Edited by sieczken (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na działającym sklepie nie polecam zerowania id. Teraz w kwestii wyjaśnienia dodam jeszcze że te całe id są m.in. po to aby sklep wiedział kto co kupił, zapisywane jest to mniej-więcej tak że klient Jan Kowalski ma zamówienie o id 45, zamówienie o id 45 to koszyk o id 67, koszyk o id 67 zawiera produkty o id 5, 19 i 22. Teraz wyzerowanie tylko jednej tabeli spowoduje spore błędy, więc albo czyścimy wszystko, albo ustawiamy autoincrement  dla tabel na jakaś wyższą wartość (to w sytuacji gdy już narobiliśmy bałaganu).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chciałbym wyczyścić cały sklep... Chodzi o to że po zainstalowaniu świeżego sklepu tak czy inaczej mam testowo dodane np. produkty... Jakbym chciał wyczyść cały sklep to raczej TRUNCATE nie mógłbym zastosować? A jak wykonać autoincrement?

 

Jeszcze widziałem gdzieś moduł PS Cleaner, ale z tego co wiem czyści on zdjęcia, grupy...

Edited by sieczken (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A co do zdjec to usunie on zdjecia te ktore mam umieszczone na stronie glownej czy tylke te z produktow?

 

----

Jednak sprawdziłem na testowym sklepie usuwa wszystko odnosnie produktow i klientow, ale o dziwo grupy zostaja jak zmienie nazwe tych grup to nic sie nie stanie? A i id sie nie wyzerowuje :/

Edited by sieczken (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...