Jump to content
  • 0

Lifting Sklepu - Prośba O Pomoc


Bikemia

Question

Witam

 

Proszę o pomoc odnośnie sklepu

 

www.bikemia.com

 

Mam do wprowadzenia kilka zmian, do tej pory korzystaliśmy z agencji która postawiła dla nas sklep jednak pora się usamodzielnić.

 

1. Zmiana zdjęć głównych

2. Dodanie loga
3. Stworzenie kilku prostych podstron i przekierowań do nich.
4. Rozciągnięcie kategorii i ustawienie ich w adekwatnej kolejności do zdjęć poniżej
5. Ujednolicenie czcionek (przy współpracy z naszym grafikiem)
6. Poprawa kilku elementów graficznych (przy współpracy z naszym grafikiem).
7. Zainstalowanie kilku modułów: 
 
Uważacie, że powinienem zrobić to samemu czy zlecić to komuś z doświadczeniem?
Wszelkie rady i sugestie mile widziane ;-)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Zmiana zdjęć głównych (Powinno się dać zmienić w back-office)

2. Dodanie loga (zmiana w back-office, zakładka "Preferencje -> Szablony")
3. Stworzenie kilku prostych podstron i przekierowań do nich. (Back-office, zakładka "Preferencje-> CMS")
4. Rozciągnięcie kategorii i ustawienie ich w adekwatnej kolejności do zdjęć poniżej  (grzebanie w CSS lub blockcategory)
5. Ujednolicenie czcionek (przy współpracy z naszym grafikiem)  (grzebanie w CSS)
6. Poprawa kilku elementów graficznych (przy współpracy z naszym grafikiem). (grzebanie w CSS)
7. Zainstalowanie kilku modułów:  (tutaj mogą być schody, bo  wszystko zależy jakich modułów i do jakiej wersji presty. KOMPATYBILNOŚĆ)
 
Ogólnie jeżeli nie masz podstaw w choćby HTML + CSS, to trzeba było by się najpierw w tym podszkolić (nic trudnego).
 
Polecam zrobić "backup" sklepu i na nim grzebać, a jak się uda to przerzucać na "główny".
 
Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za szybką odpowiedź.

Tak też planowałem zrobić, nie mam jednak dostępu do plików na serwerze. Obsługuje nas zewnętrzna firma IT i każdorazowo muszę prosić informatyka o zmianę/edycję. Prosiłem już o kopię sklepu ale najwidoczniej ma z tym jakiś problem. 

HTML i CSS podstawy liźnięte i nadal się doszkalam.

Wyobrażałem sobie to tak, że na serwerze kopiujemy pliki sklepu, podpinamy sklep na inny adres np test.bikemia.com i wtedy w środowisku testowym mogę dokonywać zmian/edycji. Mogę jakoś pomóc informatykowi w postawieniu 'backup'?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pytanie jest jaką umowę masz podpisaną z usługodawcą. Jedynym problemem może być "góra" która nie pozwoli informatykowi na udostępnienie Ci kodu źródłowego ;)

 

Jeżeli chodzi o "backup", jest to kwestia praktycznie przekopiowania folderu z FTP'a i wgrania go na inny, stworzenie subdomeny "test.bikemia.com" i jej podpięcie pod "nowy" folder. (może być wymagana potem jeszcze konfiguracja z .htaccesem itp)

 

Musisz też pamiętać o skopiowaniu bazy danych i wrzuceniu jej do "nowej bazy", żeby nie namiesza na głównym sklepie.

 

Pozdrawiam!

Edited by Fertechpl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...