Jump to content

Czy PS 1.6 to najmniej udana wersja wszechczasów ?


vitis-it

Recommended Posts

Pozwoliłem sobie założyć ten temat ponieważ chciałbym poznać wasze zdanie.

 Sklep to przede wszystkim produkty, które oferujemy klientom. Jak wiadomo czym bardziej rozbudowana strona produktu, szczegółowo opisana wyposażona w odpowiednie zdjęcia tabele itp. gwarantuje wyższą sprzedaż, tak przynajmniej było w wersji 1.5

Wersja 1.6 z zintegrowanym edytorem produktów, cms itp. w wersji tinymce  4.0 po prostu zabiera wszystko co tylko możliwe. W zasadzie zamiast edytora wysiwyg dostaliśmy notatnik, no może ciut lepiej rozbudowany.  Nawet jak skorzystamy z powszechnych tutoriali które zwiększają funkcjonalność to dalej jest dramat. Pozwolę sobie poniżej wypisać wady nowej wersji PS 1.6 a dokładnie TinyMCE 4

  1. Brak full screen okna sklepu nakładają się na edytor i toolbar nie udało mi się tego poprawić pomimo kilkudniowych prób. Świetnie jest edytować produkt w okienku wielkości paczki papierosów.
  2. Brak jakiegokolwiek formatowania czy kolorowania tabel
  3. Brak ustawienia tekstu okalającego zdjęcia
  4. Brak możliwości stylów CSS
  5. Podczas edycji przewijasz opis w dół a razem z opisem przewija się toolbar
  6. I pewnie jeszcze pare innych, które przeoczyłem.

Nie wiem może jestem po prostu ograniczony i nie potrafię sobie z tym poradzić ale czy możecie zaproponować jakieś lepsze rozwiązanie niż ten nieszczęsny tinymce4 chociaż takie jak było w PS 1.5 w wersji 3. Wyczytałem na stronie, że jest dostępna płatna wersja tinymce rozbudowana ale nawet nie można jej kupić, o integracji z PS 1.6 nie wspominając.

 

Filip

Link to comment
Share on other sites

Kompletnie przestrzeliłeś temat.

 

1. Edytor wizualny do opisów produktów nie służy do ich stylowania w css i inny sposób, są na to lepsze sposoby, są do tego szablonu, sam często w ogóle nie daje klientom możliwości zmiany fontu w TinyMCE tylko po to by zachować aspekty wizualne narzucone przez szablon, dodatkowo dla PrestaShop jest kilka modułów "shortcode", które ułatwiają tworzenie contentu w dobrym stylu tak jak ma to miejsce w WordPress.

2. TinyMCE jest zaimplementowany do PrestaShop ale to nie oni koniec końców odpowiadają za błędy w nim - a na pewno nie wszystkie.

3. Nazywanie 1.6 nieudaną bo nie podoba Ci się TinyMCE jest irracjonalne. 

Link to comment
Share on other sites

może i przestrzeliłem ale dla przeciętnego użytkownika - nie profesjonalisty który robi tylko sklepy różnice między ps 1.5 a 1.6 są dramatyczne.

 

dziękuje za naprowadzenie mnie na shortcode nie wiedziałem, że coś takiego jest poczytam zobacze :)

Link to comment
Share on other sites

zainwestowałem w nowy moduł na próbe dzięki twoim radom. Faktycznie jest bardzo ciekawy i oferuje wiele możliwości. Na tą chwile jednak oznacza dlamnie to jedno. Mam ok 1500 produktów w sklepie edytowane po staremy w tinymce i teraz wszstko musze zrobić od nowa. ??

Edited by vitis-it (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...