Jump to content

Kargo çok ciddi bir sorun...

got2cha

Recommended Posts

arkadaşlar. forumda nette her yerde arattırdım her denileni yaptım fakat kargo sorunu halen devam ediyor.
spariş verdiğim zaman
Bu Adres İçin Kargo Mevcut Değildir.

Toplam 1 hata bulunmaktadır. :
Geçersiz kargo servisi seçildi veya kargo servisi seçilmedi

şeklinde hata vermekte

kargo şirketlerini ekledim. bölgeleri düzenleyip kargo şirketinden bölge seçimini yaptım illeri tamamen silip tekrar ekledim ama ne yaparsam yapayım bu şekilde hata veriyor. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

Merhaba,
Site http://www.midillituru.com (bu sitemiz midilli ya da midilli adası aramalarında google da birinci sayfada görüntülendiği için buraya yönlendirme sayfası koydum.) ya da http://www.turizmci.info.tr
Taban: prestashop 1.2.4
Ayarlar ile oynayarak kargo sorununu çözdüm.
Ancak şimdide müşteriye giden mailde sorun var.
Müşteriye giden mail;
Siparişiniz alınmıştır. Ödemeniz bize ulaştığı anda, ürünler kargoya verilecektir.
Havale ile ödemeyi terçih ettiniz. Lütfen altdaki hesaba havelenizi yapınız:
hesap sahibi
{bankwire_home_html}
IBAN : {bankwire_iban}
BIC : {bankwire_bic}
Bu siparişi hesabınızdan izleyebilirsiniz ve sipariş için faturanızı indirdebilirsiniz.
"Şimdi hesabınızı izleyin! "
şeklinde gidiyor.
Banka hesap bilgilerini girmeme ve sitede sipariş verilen sayfada görünmesine rağmen mailde bu şekilde görünüyor.
Bir de türkçeleştirmede sorun var. Zannedersem "Banka havalesi ile ödeme Bekleniyor" yazısı yani "DURUM" bölümü fransızca çıkıyor.
Bir de bu aşamalardan birinde Zannedersem kapıda ödeme seçeneği tercih edildiğinde headeri değiştirdiğim halin resimleri görünmüyor. Yani sayfa resimsiz ve bozuk görüntüleniyor.
Bir de adres güncelleme kısmında en altte ilçe diye bir bölüm çıkıyor.Zannedersem bunu yanlış türkçeleştirmişim.Burası admin panelinde eyalet adı altında görüntüleniyor.
Şimdilik sorunlar bunlar.
Sevgi ve saygı ile dostçakalın.

o mail kasörünü incelerseniz. ordaki içindeki her veridatabeden çakiliyor. örnek olarak yoplu mail yaptığını zaman.
her müşteriye
sayın müşteri ismini databeseden çekiyor. mail klasörü içindeki ilgili dosyyın editleyin ve banka bilgilerinizi elle girin:) basit bi mantık ;-)