Jump to content

Konfiguracja produktu z innych produktów


pixelyo

Recommended Posts

Nie do końca zdaje egzamin ;)

 

CHciałbym, aby zakup produktu odbywał się na zasadzie kroków.

 

1. Wybieram rączkę na której chcę pracować (5 rodzajów) 

2. Wybieram czy chcę dołączyć do rączki panel (2 rodzaje), czy też tylko samą rączkę wybraną w 1 kroku.

3. Jeżeli wybieram bez panelu, to trzeba wybrać kabel (2 rodzaje)

4. Generalnie produkt gotowy

 

Kabel 1 nie pasuje do rączki 1 i 2

 

Przykłady

 

Rączka 1 | Panel 2 -> koniec

Rączka 4 -> kabel 1 -> koniec

Rączka 4 -> Panel 1 -> koniec

Link to comment
Share on other sites

wczesniej taz mialem pisac o AWP, nei wiem czy na tym forum ,czy na innym ale wlasnie mi do tego rozwiazania nie pasowal wiec nie pisalem ;) ogolnie twoj problem byl juz poruszany wielokrotnie na wielu poslkich i zagranicznych forach... jak narazie nigdzie nie natrafilem na jakas wiarzaca odpoweidz. z paroma "bywalcami" forum wszelkiego typu myslelismy juz kiedys zeby wspolnie storzyc taki modul ale jakos zawsze brakuje czasu a wymagalby on naprawde wielu zmian w samej psychice presta. zasadnoczo chodzi tylko o to, zeby chowac nieaktywne kombinacje... niby banal, ale tylko w teorii, w praktyce to juz , jak pisalem wczensiej, spora robota ;/

 

przegladnij addons, moze cos nowego w tek kwestii sie pokazalo, swojego czasu (z rok temu) jak sam szukalem to nic nie znalazlem.

Link to comment
Share on other sites

Jedyne co udało mi się wymyśleć

 

Tworze kategorie produktów : Skonfiguruj urządzenie

 

W tej kategorii tworze produkty bazowe: czyli w moim przypadku Rączki, będzie ich 5

 

Każda rączka będzie miała atrybuty (tak jak kolor itp): Panel 1, Panel 2, Bez Panelu

 

Po wybraniu atrybutu zmienia się zdjęcie główne. Np. Rączka 1 z Panelem 1 lub Rączka 1 z Panelem 2

 

Na zasadzie kombinacji reguluję cenę i w zasadzie tyle.

 

Problem w tym, że nie mam pojęcia czy w tej jednej kategorii będę mógł edytować style, tak aby odróżnić tą kategorię od innych. 

 

Czy napisałem to w zrozumiały sposób? 

Link to comment
Share on other sites

attribute wizard pro

Czy w tym module na przykładzie:

http://demo.presto-changeo.com/1605awp/index.php?id_product=13&controller=product#/color-white/accessories-keyboard/accessories-webcam

 

Np. po wybraniu 4 GB RAM

znika opcja 1TB Dysk

 

Czy jest to możliwe? 

 

 

Tutaj przykład tego co potrzebuje konkretniej: https://www.piab.com/pl-PL/Produkty/urzadzenia-do-prozniowego-transportu-materialow-sypkich/premium---urzadzenia-piflowp/piflowp/skonfiguruj-swoj-piflowp/

Edited by pixelyo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ptytasz o cos co juz zotalo powiedziane... jak pisalem wczensiej, nie wpsominalem o AWP dlategowlasnie, ze nie ma takiej opcji. ten modul nie dziala nawet na kombinacjach tylko na laczeniu  poszczegolnych, pojedynczych atrybutow kazdy z kazdym i nie ma mozliwosci zeby ktores atrybuty rozdzielic.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się póki co rozwiązać to w dość prosty sposób.

 

Tworzę główna kategorie 'Konfigurator'

Następnie do niej wrzucam 3 rodzaje urządzeń.. następnie do każdej z nich pasujące rączki. Są 4 etapy. W 4 etapie kluent jest na stronie produktu który sam skonfigurowal poprzez odpowiedni wybór.

 

Wszystko odróżniam wyglądem przez if category id. Wrzucilem lewa belkę.

Kategorie wyglądają zupełnie inaczej nie przypominając ze kategoria

 

Wyrzucone filtrowanie, porównanie, nazwy kategorii zamienione wskazówkami dotyczącymi konfiguracji. Itp

 

Zaprezentuje działanie tego sposobu który spełnia moje oczekiwania.

 

Mam problem tylko z pokazywaniem tych produktów z kategorii 'Konfigurator" w sklepie. Szukam rozwiązania który zablokuje wyświetlania w Nowości, Polecane, popularne etc.

 

Dodatkowo chciałbym dodać po skonfigurowaniu propozycje jednego produktu.

 

Czy jesteś w stanie mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...