Jump to content
  • 0

Jak masowo anulować przeceny np. przez import pliku csv ?


nikos111

Question

Do wprowadzania przecen stosuję metodę importu pliku csv .

Natomiast nie bardzo wiem , jak masowo przywrócić pierwotne ceny np po okresie promocji 

W pliku csv podaję - cena brutto - cena przed przeceną a wartość przeceny wpisuję "0" .

Niestety po imporcie wartość przeceny pozostaje bez zmian . 

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wszedłem w edycję myphpAdmin przez przeglądarkę , jestem w ps_special_prices .

W operacjach jest opcja :

Usuń dane lub tabelę

 

 Opróżnij tabelę (TRUNCATE)

Usuń tabelę (DROP)

 

Rozumiem , że mam ją opróżnić ?

 

Ale ten zabieg wyczyści wszystkie ceny .

Co zrobić jeśli chcę to zrobić dla określonej kategorii produktów ?

Edited by nikos111 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to musisz sobie spisac ID produktow danej kateogrii i w tej tabeli wyszukac i je usunac jeden po drugim. tutaj ani presta ani baza danych nie ma mozliwossci roznania, ktore chcesz usunac a ktore nie.

 

ewentualnie mzoesz sie zapoznac z moim autorskim rozwiazaniem wysweitlanie do edycji wszystkich promocji w jenym miejscu: http://4vip.pl/works/promocje-tygodniowe-modul-ps/ moge modul rozbudowac o mozliwosc wyswietlenia produktow tylko dla jednej kateogrii.

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A czy nie osiągnę tego samego efektu w panelu administracyjnym RABATY GRUPOWE > REGUŁY CENOWE KATALOGU ? Można tworzyć reguły do różnych grup .

Oczywiście w moim przypadku pozostaje problem wyczyszczenia "starych rabatów" .

Sprawdzę Twój moduł w wersji Demo i dam znać .

 

Przy okazji spytam o blok NOWOŚCI . Pytałem juz na forum ale nie znaleziono rozwiązania -

W bloku tym wyświetlają mi się nowo dodane produkty oznaczone jako NOWOŚĆ gdzieś na samym końcu .

Na samej górze są produkty nie wiadomo z jakiego klucza . No i wyświetla się ich w tym bloku cała masa .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

przestalem rozumiec problem.... najpeirw pytasz o usuniecie rabatow, teraz piszesz o regulach katalogu i grupach... to dwie inne bajki.... reguly katalogu, jak sama nazwa skazuje tycza sie calego katalogu (czyt. sklepu) a nie produktow pojedynczych. tutaj, jak juz, ewentualnoscia moga byc raczej bony rabaowe, ale to tez calkiem co innego niz promocje.

 

co do nowosci to ciezko powiedziec o jakim bloku mowisz, dla niektorych blok to strona nowosci.... juz rozne histore na forach byly tworzone ;) a co do pozycjonowania to PA > preferencje > produkty i tam masz sekcje odpoweidzialna za pozycjonowanie listy produktow.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wydaje mi się , że w Regułach cenowych katalogu można wybrać konkretną kategorię lub producenta co już jest sporym ułatwieniem . Poza tym można ustawić rabat procentowy lub kwotowy , więc działa tak jak standardowa przecena i można ją bez problemu anulować kasując daną regułę (przywracając ceny detaliczne po okresie promocji) .

Niestety ta operacja - Reguł cenowych - nie działa na produktach już przecenionych np. przez import csv więc żeby moc zacząć stosować tą metodę muszę w jakiś sposób powrócić do cen detalicznych . Stąd moje zapytanie na forum . Dziwi mnie , że nie można tego zrobić importem csv .

 

Co do Nowości mam na myśli http://intersnow.pl mamy POLECANE , PROMOCJE , NOWOŚCI  - mam ustawione sortowanie wg daty dodania - malejąco .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Możesz śmiało, tylko 2 warunki.

1. Przed upgrade robisz pełny backup sklepu w panelu HOSTINGU, nie presty.

2. Jeśli używasz szablonu default-bootstrap, to skopiuj go na swój komputer, zmień mu nazwę na np. "moj_szablon" i wgraj go z powrotem do katalogu themes.

Po upgrade w Preferencje -> Szablony -> Ustawienia zaawansowane wybierz katalog "moj_szablon".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do jakiej wersji zrobić upgrade .. no i jak go zrobić ?

Wchodzisz w moduł "Aktualizacja 1 kliknięciem".

Lista punktów do sprawdzenia przed dokonaniem aktualizacji - muszą być wszystkie zielone ptaszki :)

Kanał: wydanie poboczne (zalecane)

Back up my files and database - TAK

Back up my images - NIE

Opcje:

cK3SNMQ.png

 

Klikasz: Upgrade PrestaShop now!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...