Jump to content
  • 0

Problem z Java :(


Vaphel

Question

Witajcie,

 

Mam duży problem z funkcjonowaniem sklepu opartego na Prestashop 1.6.1.1, związany prawdopodobnie z nieprawidłowym działaniem Javy. Problem zaczął się po instalacji jednego z modułów, później były deinstalacje modułu, downgrade i ponowny upgrade wersji Presty i inne próby przywrócenia wszystkiego do porządku, niestety jak na razie bezskuteczne...

 

Zauważone objawy:

- nie działa tryb zamawiania w 1-kroku - przy próbie zmiany przewoźnika, sposobu płatności, akceptacji regulaminu itd. występuje błąd "unable to save carrier"

- nie ma możliwości dodania do złożonego już zamówienia dodatkowych produktów - po wciśnięciu Dodaj produkt system nie wyszukuje żadnych produktów

- w niektórych przeglądarkach (ostatnio na Google Chrome) przy pięciokrokowym trybie zamawiania (tylko ten działa) ostateczne potwierdzenie zamówienia kończy się błędem "Fatal Error" (ostatnio zgłoszone 2 przypadki)

 

Poza tym system z poziomu backoffice działa dużo wolniej niż wersja 1.5, nie wyświetla prawidłowo danych z poziomu Androida (tabele z zamówieniami czy produktami puste) itd.

 

Prośba o pomoc, jak można ugryźć ten problem. Możliwa także oferta płatna...

 

Pozdrawiam,

Vaphel

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Błędów takich od debuggowania nie widać, rzuca tylko okienkami z tymi błędami, o których pisałem wcześniej.

 

Odnośnie modułu - to był moduł Paczka w Ruchu, natomiast na 100% nie mogę potwierdzić, że to ten moduł wszystko popsuł. Może bardziej szczegółowo...

 

Od tego modułu się zaczęło, bo wymagana była aktualizacje z 1.5 do 1.6... To rozwaliło dostosowania na stronie głównej oraz przestała działać część modułów niekompatybilna z tą wersją. Później, jak zacząłem przywracać to do porządku, nie do końca świadomie kliknąłem w Moduły -> Pozycje -> Blok Koszyka -> Odczep... Po tym w ogóle zniknął koszyk i rozjechała się cała strona główna. Wróciłem więc z backupu do poprzedniej wersji (teoretycznie nie rzuciło to żadnymi błędami) i ponownie wykonałem upgrade do najnowszej wersji. Nie wiem, po których operacjach zaczęły pojawiać się te błędy, gdyż na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok, dopiero po informacji od klientów, że nie można złożyć zamówienia, zacząłem dokładnie sprawdzać, co się dzieje. W międzyczasie odinstalowałem ten moduł Paczka w Ruchu, ale nie miało to już wpływu na pojawiające się błędy. Doraźnie pomogło przełączenie z trybu zamówień w 1 kroku na tryb 5-krokowy - w większości przypadków da się złożyć zamówienie (choć ostatnio 2 osoby zgłosiło tę informację o Fatal Error w ostatnim kroku, ale tylko na Google Chrome... z innych przeglądarek te same osoby mogły złożyć zamówienie). Natomiast uniemożliwia to także inne operacje, np. dodawanie do złożonego zamówienia produktów (nie wyszukuje ich), powiazania z aukcjami Allegro itd.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...