Jump to content
  • 0

brak numeru telefonu i numeru nip na fakturze


brewbrother

Question

Na generowanej fakturze proforma w adresie dostawy (rozliczeniowym również) nie jest widoczny numer telefonu, oraz w przypadku wypełnieia pola NIP również i jego brakuje.

 

W BO w podglądzie zamówienia adres wyświetlany jest poprawnie wraz z numerami.

W tabeli PREFIX_order_invoice w polu delivery_address widnieje adres dostawy w formie właśnie takiej jak w generowanym pdf - czyli niepoprawnie, bez tel i NIP.
Nie bardzo wiem do czego się to pole odwołuje i skąd taki "okrojony" adres pobiera.
Wydaje mi się, że tu właśnie jest problem.

Faktura też nie pokazywała pola z notatką (z tym sobie jakoś poradziłem ). Teraz wklejam brakujące dane tam własnie, ale jest to trochę uciązliwe.
Jest to istotna rzecz dla mnie, ponieważ w takiej formie przekazuję zamówienia do realziacji - drukuję faktury, a z nich wypisywane są faktury i listy.



 

post-521962-0-64809100-1443444457_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W themes/[nazwa_szablonu]/pdf nie mam nic (znaczy jest jedynie plik index.php.

Pliki odpowiedzialne za pdf faktury mam w katalogu "pdf" i te zmieniałem. Jednak część odpowiedzialna za adresy nie daje możliwości zmiany poszczególnych pól adresu.

<table id="addresses-tab" cellspacing="0" cellpadding="0">
	<tr>		
		<td width="33%">{if $delivery_address}<span class="bold">{l s='Delivery Address' pdf='true'}</span><br/><br/>
				{$delivery_address}
			{/if}
		</td>
		<td width="33%"><span class="bold">{l s='Billing Address' pdf='true'}</span><br/><br/>
				{$invoice_address}
		</td>
	</tr>
</table>

próbowałem znaleźć gdzie zdefiniowany jest adres dostawy, być może tam należałoby szukać rozwiązania problemu, ale wiedzę mam ograniczoną i po prostu zabrnąłem w jakiś ciemny zaułek. Stoję waląc głową w mur ;)

W bazie, w tabeli PREFIX_address spisywany jest prawidłowo, w tabeli PREFIX_address_format tez widnieją wszystkie elementy adresu. Martwi mnie jedynie pole w tabeli PREFIX_order_invoice - "delivery_address" o którym pisałem na początku. Tam jest nieprawidłowy właśnie adres - bez telefonu i numeru NIP.

Sprawdziłem na "czystej" instalce presty 1.6.1.1 i z tego co widzę tam też nie ma numeru telefonu na fakturze.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nip jest w templatce invoice.summary-tab.tpl

        {if $addresses.invoice->vat_number}
            <td class="center small white">
                {$addresses.invoice->vat_number}
            </td>
        {/if}

A telefonów to nie było i nie ma.

Za formatowanie adresu odpowiada klasa AddressFormat.php

Trochę rzuciłem na nią okiem i teoretycznie powinno pobrać format adresu z konfiguracji adresu danego kraju.

No i tam są telefony, ale jednak ich nie wysyła do formatki pdf.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rzeczywiście numer NIP jest na fakturze (pojawia się jeśli jest wypełnione pole przy zamówieniu). Szukałem go gdzieś w adresie, a cwaniak schował się w belce z numerem faktury, zamówienia i datami  - moja spostrzegawczość jest powalająca ;)

Idąc Twoim tropem pozmieniałem trochę w invoice.addresses-tab.tpl

<table id="addresses-tab" cellspacing="0" cellpadding="0">
	<tr>
		<td width="33%">{if $delivery_address}<span class="bold">{l s='Delivery Address' pdf='true'}</span><br/><br/>
				{$delivery_address}
			{/if}<br />
				{l s='tel.' pdf='true'} {$addresses.invoice->phone}
		
		</td>
		<td width="33%"><span class="bold">{l s='Billing Address' pdf='true'}</span><br/><br/>
				{$invoice_address}<br />
				{if $addresses.invoice->vat_number}
			
				{l s='NIP:' pdf='true'} {$addresses.invoice->vat_number}
			
		{/if}
		</td>
	</tr>
</table>

i sukces :) działa. Sposób trochę siermiężny, ale cel osiągnięty. Yabber kolejny raz dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A ja chciałabym, żeby przed nr NIP w adresie KLIENTA pojawiało się słowo "NIP" a przy num. tel. słowo TEL - bo teraz nie wiadomo co to za numery są. I jeszcze pytanie - jak mogę wstawić NIP w danych adresowych SKLEPU na fakturze (tak w polu  PREFERENCJE > Adresy sklepów > Numer rejestracyjny mam wpisany : NIP: xxxxxxxxxxx i niestety nie pojawia się na fakturze :( )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...