Jump to content
  • 0

Problem z historią zamówień


konder82

Question

Cześć,

 

Po rejestracji nowego klienta, ma on już historie zamówień na swoim koncie.

 

Stworzyłem wcześniej fikcyjnego klienta (dawno temu) i stworzyłem dla niego zamówienia. Następnie usunąłem tego klienta (dawno temu), ale jego zamówienia zostały (pierwsza opcja przy usuwaniu klienta). Teraz kiedy stworzyłem nowego klienta, ma on już historie zamówień, zrobionych przed jego zarejestrowaniem.

Skasowałem klienta ale zamówienia są w dalszym ciągu w bazie danych -  jak usunąć zamówienia? Albo może macie jakiś pomysł aby ten błąd się nie powtórzył? nie udało mi się do tej pory celowo powtórzyć wystąpienie błędu.

PS w wersji 1.6.1.0 to samo było na 1.6.0.9

pozdr,

 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przepraszam ale nie mogłem wcześniej odpowiedzieć

Dzisiaj to samo dodałem 4 klientów z czego 1 na dzień dobry miał już historie i adres wcześniej skasowanego.

Jeszcze przed startem jaki to moduł? 
Jak zwiększyć id klientów w bazie? I po zwiększeniu będzie można do woli kasować i dodawać klientów?

pozdr,

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Id zwiększysz przez zmianę AUTO_INCREMENT w bazie, ale nie jestem pewien dla których tabel trzeba to zrobić aby wszystko było ok...

Zapewne ps_customer, ale możliwe, że też inne - prześledź odwołania w tabelach z order i cart w nazwie albo może ktoś bardziej obeznany podpowie gdzie to może siedzieć jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...