Jump to content

Update cantitati


Recommended Posts

Salut,

Am un site ce ruleaza pe Prestashop 1.6.0.14 si nu pot sa fac update la cantitati in backend. Pot sa modific cantitatea, apare mesajul ca modificarea a fost salvata, dar la o reincarcare, produsul apare din nou cu stoc 0.

Poate v-ati mai confruntat cu aceasta problema. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Site-ul este relativ nou. Am introdus la inceput cantitati initiale pentru o serie de produse si a functionat. Acum incerc sa fac update si nu mai merge. Nu am activat managementul avansat de stoc. Intre timp am instalat pluginul de transport de la Urgent curier. Nu stiu daca are vreo importanta.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am umblat prin baza de date si in debug mode fara succes, am activat managementul avansat de stoc, modificat cantitate produs, iar cantitatea s-a modificat. Trecut inapoi in management simplu de stoc, modificat cantitaea, cantitatea a fost modoficata. 

Problema rezolvata, dar este totusi un bug. Poate mai da cineva peste el...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

aceeasi problema o am si eu la import CSV - am inteles ca ar fi o "functie-comanda" ce nu da voie sa se modifice stocurile in zero chiar daca e specificat in csv "stoc: 0"  - la modificarile manuale nu am avut probleme adica am putut modifica in zero cantitatea, daca mai afli cate ceva zi-mi anunta-ne - aparuse la un moment dat un override dar nu mai stiu unde - cum il gasesc il postez

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da si eu m-am lovit de problema asta, la versiunile cele mai noi, am pus 100 buc si acum doream sa le fac 0 si nu se modifica, nu intelegeam de ce ... dar fara sa apara stocul si sa apara doar : "in stoc" nu se poate ??

 

am modificat: in sensul de anulare > "Management Stoc si Stoc avansat sau ceva de genu" si acum merge asa cum doream.

Edited by icoman (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...