Jump to content

Moduł Watermark 1.0.4 / prestashop 1.6.0.14


PiotrEducol

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z działaniem modułu watermark w wersji 1.0.4 / prestashop 1.6.0.14

 

Moduł w teorii działa poprawnie znak wodny dodaje się do nowo dodanych zdjęć w produktach natomiast nie dodaje się do ponownie wygenerowanych miniatur istniejących już produktów.

 

Dodam że jeśli chodzi o konfigurację to wszystko jest poprawnie, generuję te miniatury do których ustawiłem dodawanie znaku. 

 

Obrazki, też generują się ponownie "poprawnie" ponieważ przez jakiś czas nie ma zdjęć w danym rozmiarze na stronie - po kilkukrotnym odświeżaniu generowania miniatur powracają - finalnie pokazują się wszystkie ale bez znaku wodnego.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dziś właśnie instalowałem ten moduł w jednym sklepie i nie ma z nim problemów.

Uploaduję znak wodny - format gif.

Wybieram jakich zdjęć on ma dotyczyć i zapisuję.

Następnie generuję nowe zdjęcia usuwając stare bezpośrednio w panelu. Nowo wygenerowane zdjęcia mają już naniesiony znak wodny.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam

 

Mam pytanie odnośnie modułu, który dodaje znak wodny do fotografii.

Jeśli zainstaluje moduł znaku wodnego i wygeneruje na nowo miniaturki do zdjęć zostaje dodany znak wodny. Teraz chciałbym wygenerować plik XML dla ceneo lub domodi ale żeby na zdjęciach nie było już znaku wodnego ponieważ tego typu firmy nie chcą aby logotyp znajdował się na zdjęciach. Czy taki problem jest do rozwiązania??

Link to comment
Share on other sites

tak, w module mzoesz sobie ustawic, ktore rozmiarow miniatur maja miec znak wodny a ktore nie. tworzysz sobie nowa miniature o okreslonej wielkosci cla Ceneo i do niej nie generujesz wtarermarka, jezlei masz mozliwosc wyboru rodzaju zdjecia w module exportu to sprawa zalatwiona, jezeli nie, to trzzeba bedzie zagladnac w kontrolery modulu i przypisac odpowiednie zdjecie do wysylki przez modul.

Link to comment
Share on other sites

Ok, zainstalowałem moduł watermark, w preferencje/zdjecia dodałem nowy typ zdjęcia dla produkty. W watermark dodałem znak wodny i zaznaczałym ptaszka którego typu zdjęć ma dotyczyć. W produktach dodałem zdjęcie, dodało się ale bez znaku wodnego. A teraz dodatkowo jak kliknę na obojętnie którą miniaturkę w produktach to wywala błąd:

The requested content cannot be loaded. Please try again later.

Wyłączyłem moduł znaku wodnego oraz wywaliłem dodany typ zdjęcia ale to nie rozwiązuje problemu.

Na sklepie zdjęcia wyświetlają się poprawnie czy ktoś wie jak to naprawić?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ale niestety problem wraca wraz z zainstalowaniem modułu watermark, czyli:

Jak kliknę na minitrukę prawym przyciskiem i wybiorę otwórz w nowym oknie to piszę takie coś:

Forbidden

You don't have permission to access /img/p/3/6/36.jpg on this server.

A po kliknięciu na zdjęcie w dodanym w panelu administracyjnym produkcie wywala:

The requested content cannot be loaded. Please try again later.

 

Jak ktoś miał podobny problem albo wie jak go rozwiązać to proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...