Jump to content

Çoklu ürün aktarımı..

talesoft

Recommended Posts

Merhabalar,aranıza yeni katıldığımı belirtir,herkesi selamlarım.
Arkadaşlar,sorunum şu..Firebird tabanlı ticari bir programımız var,50 bin kalem ürünümüz var,bunları siteye .csv ile atabileceğimi biliyorum,fakat ne yaptıysam başaramadım..Sıralamasını ve nasıl yapacağımı biliyorsanız,size zahmet bir yazıverin..Teşekkür ediyor,iyi çalışmalar diliyorum.

daha önce hiç denemediğim bir olay, öncelikle şunu belirtiyim. prestashop a bir ürün resmi oluşturduun zaman prestasho default olarak o resimden farklı boyutlarda 6 tane resim üretiyor. yani 50 bin resim den eklenmesi 2-3 saati sürebilir. ondan dolayı hiç bir hosting in işlemciyi bu kadar uzun süre açacaını zannetmiyoru. eğer kendi hostingin varsa sorun olmaz tabi. yaptığın işlemleri ve mümkünse .csv dosyasının bir bölümü buraya atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

• 2 weeks later...

Merhaba tekrar,benim için ürün resimlerinin bir önemi yok,onları sonra da eklesem olur..Fakat ürünlerin isimleri ve fiyatlarını cvs olarak atabilmem gerek..denedim bir kaç saat sürmüyor aksine en fazla 5 dakikaya atıyor sunucum çok iyi..ama sıralamayı yapamıyorum,anlayamıyorum..Adet - fiyat - ürün ismi - ws.. bu sıralamayı anlayamadım ben. :S

• 4 weeks later...

MErhaba.
Bir ara bende denemiştim backoffice'te hatalar veriyordu ve katagori ortadan kaybolmuştu tekrar yüklemek durumunda kaldım prestayı.Aslında bu konuda biraz deneyimi olan biri daha once bu işlemi başarıyla yapmış biri var ise yardımcı olursa cok sevinirz.etrafta *.csv ler mevcut ama uygulamadı eksik birşeyler var gözüküyor.
SAygılar.

• 3 months later...
  • 10 months later...

csv de sorun yaşayan arkadaşlar için şu yolu izlerseniz 1.3.7 de import işlemini yapabilirsiniz.

1. Presta formatında csv dosyanızı normal excelde hazırlayın. Türkçe karakter kullanabilirsiniz.
2.Google docsta bir hesap açın ve excelde hazırladıgınız dosyayı oraya kopyalayın.
3.İsteğiniz isimle dosyayı kaydedin.
4.Farklı indir seceneği ile dosyayı csv formatında indirin.
5.İndirdiğiniz dosyayı hiçbir şekilde açmadan prestaya upload edin.
6.İmportta dili ingilizce seçin. (bu bana kalırsa çok dilli siteler için sorun ama ben şimdilik bu şekilde çalışıyorum.)
7.İmport işlemini tamamlayın.
iyi çalışmalar

csv de sorun yaşayan arkadaşlar için şu yolu izlerseniz 1.3.7 de import işlemini yapabilirsiniz.

1. Presta formatında csv dosyanızı normal excelde hazırlayın. Türkçe karakter kullanabilirsiniz.
2.Google docsta bir hesap açın ve excelde hazırladıgınız dosyayı oraya kopyalayın.
3.İsteğiniz isimle dosyayı kaydedin.
4.Farklı indir seceneği ile dosyayı csv formatında indirin.
5.İndirdiğiniz dosyayı hiçbir şekilde açmadan prestaya upload edin.
6.İmportta dili ingilizce seçin. (bu bana kalırsa çok dilli siteler için sorun ama ben şimdilik bu şekilde çalışıyorum.)
7.İmport işlemini tamamlayın.
iyi çalışmalar

Güzel. Ama daha kısa bir yol biliyorum. Open office kullanın.