Jump to content

Ben Vazgeçiyorum

Fatih

Recommended Posts

• 2 years later...

Ben arkadaşa hak veriyorum. PrestaShop malesef modüllerle, binbirtürlü zımbırtıyla kendini geliştirse de malesef kullanışsız, karmaşık yapısı ve yeterli türkçe teknik desteğinin olmaması sebebi ile bu işe yeni başlayacak arkadaşların bir hevesle kullanmamaları gereken bir yazılım sonuçta gerçekten bir gün pes ettiriyor, usandırıyor desek yeri olur.

Acı Gerçek.

Ben arkadaşa hak veriyorum. PrestaShop malesef modüllerle, binbirtürlü zımbırtıyla kendini geliştirse de malesef kullanışsız, karmaşık yapısı ve yeterli türkçe teknik desteğinin olmaması sebebi ile bu işe yeni başlayacak arkadaşların bir hevesle kullanmamaları gereken bir yazılım sonuçta gerçekten bir gün pes ettiriyor, usandırıyor desek yeri olur.

Acı Gerçek.

Türkçe teknik destek yoksa bunun sebebini düşünmek lazım. Başar abi vardı eskiden kimsenin çözemediği problemleri çözüyordu gece gündüz herkese yardım ediyordu. Onu küstürdüler. Ben de 1-2 yıldır buraya nadiren gelip birşeyler yazıyorum. İngilizce bölümündekilere daha çok yardım ettim son dönemlerde. Benim bu bölümde açtığım başlıkların yarısı silindi.

Üstad,

İnsanlar burada yada tr destek'de yardım isterken bazen bende bakıyorum çok küstahca davranıyorlar hem bedava destek alıyorsun dışarda bi ton parayla alamayacağın hizmeti insanlar sana ellerinden geldiğince vermeye çalışıyor, işin görülüyor, sistemini yayınlıyorsun işn görülünce de arkadan bakmadan bas git! Bu varya üstad sadece bizim insanımızda var. Sanki insanlar bilgisayar başında oturmuş biri presta kullansa da ona destek olsak diye bekliyor. Bak bu da "Acı Gerçek"...

Evet dostum işte bu bir acı gerçek. Fransız, İtalyan hatta Araplar yapılan yardıma teşekkür ediyorlar. Saygı ve sevgi var adamlarda. Bizim insanımız da çok iyi aslında ama.
Topluluk forumunu ticarete dökenler oluyor. "Ücretsiz destek" deki "Ücretsiz" kelimesine alerjisi olanlar oluyor. Burayı pazar gibi kullanıyorlar. Dolayısıyla çıkarlarına ters düşenleri çileden çıkartana kadar zorluyorlar. Sonuçta çekip gitmeyi seçiyorsunuz çünkü diğer seçenekler telafisi olmayan sonuçlara götürür. Neyse ben şimdi bunları yazdım diye bu dengesiz arkadaşlardan birisi atlar bişeyler yazar yine canım sıkılır. En iyisi burada kapatalım. Zaten benim bu kadar yazmama izin verilmesi de enterasan.

Prestashop'u destek yok diye bırakan arkadaş için üzüldüm doğrusu. İngilizce bölümüne yazarsanız (Türkçe de yazsanız olur ben çeviririm) oradan cevaplayabilirim.