Jump to content
  • 0

Moduł newsletter popup nie wysyła maili do klientów


betonak

Question

Witam. Wczoraj kupiłem moduł do swojego sklepu na prestashop (wersja sklepu 1.5.6.0) Newsletter Subscription Popup Form with Voucher Code (http://addons.prestashop.com/pl/reklama-marketing-newsletter-prestashop-moduly/17996-newsletter-subscription-popup-form-with-voucher-code.html). Jak widać moduł jest całkiem popularny i z dobrą oceną, ale niestety u mnie po zainstalowaniu modułu okazuje się, że nie wysyła maili do osób wpisujących się do subskrypcji newslettera. Zanim napiszę do wydawcy chciałem zapytać na polskim forum czy jest mi ktoś w stanie pomóc rozwiązać ten problem? 

 

Druga sprawa. Jeśli już uda się ruszyć z tym modułem, żeby zaczął wysyłać te maile to niestety będą one automatycznie generowane z szablonu w języku angielskim. Przejrzałem instrukcję dołączoną do modułu i krok po kroku starałem się zmienić szablon na polski, ale niestety w moim sklepie brakuje jednego kroku, który jest opisany w instrukcji i utknąłem w miejscu. Czy istnieją jakieś alternatywne sposoby wgrania szablonu maila w języku polskim? 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam 

Adam

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie wysyła maili bo nie masz polskich templatek maili.

W katalogu modułu zapewne jest podkatalog mails a w nim np en.

Skopiuj ten katalog "en" pod zmienioną nazwą na "pl", a potem przez Lokalizacja -> Tłumaczenia -> Tłumaczenia wiadomości e-mail przetłumacz te szablony na polski.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam polskich "templatek"? Co to znaczy?

Jeśli chodzi o język to tak jak napisałeś zmieniłem folder en na pl (tam w html'u przetłumaczyłem sobie wiadomość dla klienta na polski) i cały moduł z powrotem spakowałem w zip'a. 

Jakoś mało opcji mam u siebie w panelu administracyjnym w tłumaczeniach, tutaj przesyłam screena:
tlumaczenia.JPG

tak to ma wyglądać?
Czy jednak nie powinienem sam grzebać w tym html'u, który jest szablonem maila?

Edited by betonak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

o wiele bezpieczniej jest tlumaczyc recznie niz przez panel. ten (tlumaczz z panelu) lubi sypac glowny plik maila order_conf. jak przetlumaczyles to ok, tylko po co pakowales to w zipa?

 

wracajac. po pierwsze, katalog en tez musisz miec, ten jest czesto wykorzystywane przez silnik, nawet jak z tego jezyka sie nie korzysta., czyli reasumujac w katalogu maili modulu musisz miec tak ./en jak i ./pl ze skopiowanymi wiadomosciami. te dwa katalogi musisz miec na serwerze w katalogu modulu. i zasadniczo tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam polskich "templatek"? Co to znaczy?

 

Templatka to szablon danego maila.

W poście wyżej wyraźnie napisałem, że powinieneś skopiować en do pl, a nie zmieniać jego nazwę.

Tak jak pisze design4VIP oryginalnych maili się nie rusza, bo potem jest zdziwienie że coś nie działa.

Skoro dokonałeś tłumaczeń poza prestą to wystarczy, że przez FTP skopiujesz katalog "pl" do katalogu /mails w katalogu tego modułu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...