Jump to content
  • 0

Wyświetlanie dwóch cen (netto i brutto) dla klientów i gości


pbpo

Question

Witam ponownie.

Wyświetlanie cen (podwójne) było już poruszane i korzystałem nawet z niektórych metod jednak to wszystko nie działa tak jak powinno.


Obecnie mam wyświetlanie cen zrobione w ten sposób:

W grupach klientów ustawione wszędzie "Metoda wyświetlania cen" = 'brutto' 

 

<div class="price">
	<p class="our_price_display" itemprop="offers" itemscope itemtype="http://schema.org/Offer">
		<span id="pretaxe_price">
			<span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL)}</span>
			{l s='tax excl.'}
		</span>
	</p>
	<p class="our_price_display" itemprop="offers" itemscope itemtype="http://schema.org/Offer">
		{if $product->quantity > 0}<link itemprop="availability" href="http://schema.org/InStock"/>{/if}
		{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
			<span id="pretaxe_price">
			<span id="our_price_display" itemprop="price">{convertPrice price=$productPrice}</span>
				{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) || !isset($display_tax_label))}
				{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
				{/if}
			</span>
			<meta itemprop="priceCurrency" content="{$currency->iso_code}" />
		{/if}
	</p>

No i w przypadku kiedy klient jest zalogowany śmiga to jak ta lala.
Jednak po wylogowaniu podaje ceny netto w obu przypadkach.


Wizualnie wygląda to tak:

9tazgq.jpg

Dlaczego po wylogowaniu wyświetla mi dwa razy tę samą cenę ? 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hmmm.... to będę musiał debugować w takim razie. Musi być jakiś błąd gdzieś. Dzięki za info co do formułki.


Odkryłem coś zaskakującego. Mam w sklepie także produkty w dziale akcesoria i tam cena wyświetla się idealnie. 

Najlepsze jest to że w BO po zaznaczeniu "reguła podatku - 8%" cena netto to ta sama cena brutto 

Screen:

p8xj9z.jpgDla porównania ustawiłem podatek 5% i oto wynik:
cveutu.jpg

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

odświeże temat. Zastosowałem tą regułe u siebie, działa po zmianie wyświetlania ceny na Brutto. Czyly na stronie głównej tez się wyświetla brutto, cena netto widoczna jest dopiero po wejściu w kartę.

Czy można tak przerobić ten kod aby w ustawieniach była ustawiona cena netto jako wyświwtlanie tak aby na stronie głównej miał ceny netto. Lub czy można tak zrobić aby przy cenie na stronie głównej był opis obok ceny "brutto".

mój asortyment jest siierowany do firm a dla nich liczy się netto. Jeżeli na głównej nie mam tego opisu to odstrasze potencjalnych klientów ceną i nawet nie wejdą w zakładkę.

Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...