Jump to content
  • 0

Problem z katalogiem Override


jonwreck

Question

Witam

najnowsza presta 1.6.1.1

localhost

 

miałem wersję 1.6.1.0 z dosłownie paroma poprawkami, po aktualizacji oczywiście poprawki poszły do kosza

Postanowiłem uyć katalogu override,

usunąłem plik class_index.php

 

zmieniałem plik  \controllers\admin\AdminOrdersController.php i wrzuciłem zmieniony tu: /override/controllers/admin

 

no i wszystko działa, ale chciałem to samo zrobić z plikiem .css z \modules\themeconfigurator\css\hooks.css zmieniony plik wrzuciłem do \override\modules\themeconfigurator\css i to już niestety nie działa, czy z plikami .css tak można robić ?

pozatym mam jeszce 3 zmienione pliki .tpl w \themes\default-bootstrap\  i nie mam pojęcia gdzie je wrzucić do katalogu override aby to działało

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Akurat plików szablonu w ten sposób nie nadpiszesz, tak samo jest z plikami css i tpl modułów,do tego korzysta się właśnie z katalogu themes. Ponieważ korzystasz z szablonu pod nie zmieniona nazwą wszystkie aktualizacje będą go nadpisywały, wyeksportuj szablon pod inną nazwą i wgraj go do sklepu, wtedy wszystkie zmiany przy aktualizacji pozostaną ponieważ zostanie zaktualizowany tylko szablon pod oryginalna nazwą a ty będziesz korzystał z zmienionej.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Super, dzięki za info
 
 
Jednak jest problem, pojawia się biała strona podczas exportu szablonu, po włączeniu:  define('_PS_MODE_DEV_', true);   mam takie coś:

 

Fatal error: Class 'ZipArchive' not found in .../controllers/admin/AdminThemesController.php on line 859

 

a w tym pliku to mam:

 

private function generateArchive()
    {
        $zip = new ZipArchive();
        $zip_file_name = md5(time()).'.zip';
        if ($zip->open(_PS_CACHE_DIR_.$zip_file_name, ZipArchive::OVERWRITE | ZipArchive::CREATE) === true) {
            if (!$zip->addFromString('Config.xml', $this->xml_file)) {
                $this->errors[] = $this->l('Cannot create config file.');
            }

 

nic tam nie grzebałem, wczoraj robiłem aktualizację

 

Pozdrawiam

 

 

Edit:

Ok, wyczytałem że to problem z modułem zipa z php na kompie, wiec myślę że ogarne

Edited by jonwreck (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...