Jump to content
  • 0

Statusy zamówień w języku angielskim


nikos111

Question

Witam ,

Gdzie i jak ustawić język statusów zamówień ?

Sklep mam dwujęzyczny więc zdarza się , że zakupy robią cudzoziemcy więc dobrze by było aby statusy zamówień (przygotowanie w toku , wysłane , dostarczony) otrzymywali w języku angielskim .

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W Zamówienia > Statusy > Edycja w podglądzie szablonów wyświetlają się dwie wersje językowe w zależności od wybory języka edycji .

Gdy przechodzę do Zamówienia aby zaktualizować status zamówienia nie widzę wyboru wersji językowej - pytanie - skąd Presta wie jaką wersję językową wysłać klientowi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W Zamówienia > Statusy > Edycja w podglądzie szablonów wyświetlają się dwie wersje językowe w zależności od wybory języka edycji .

Gdy przechodzę do Zamówienia aby zaktualizować status zamówienia nie widzę wyboru wersji językowej - pytanie - skąd Presta wie jaką wersję językową wysłać klientowi ?

Jeśli wszystko jest przetłumaczone, to działa prawidłowo.

Klientowi wysyła w języku który wybrał na stronie, a pracownikowi wyświetla w języku, który ma ustawiony w preferencjach.

I każdy jest zadowolony :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli wszystko jest przetłumaczone, to działa prawidłowo.

Klientowi wysyła w języku który wybrał na stronie, a pracownikowi wyświetla w języku, który ma ustawiony w preferencjach.

I każdy jest zadowolony :)

 

Skoro widzę w podglądach statusów dwie wersje językowe oznacza to , że komunikaty są przetłumaczone ?

Przykład statusu - przygotowania w toku

Wersja PL

Witaj {firstname} {lastname},    

Zamówienie {order_name} - Przetwarzanie

Obecnie zajmujemy się zamówieniem o numerze {order_name} w sklepie {shop_name}.     Możesz obejrzeć swoje zamówienie i pobrać fakturę w sekcji "Historia zamówień" na koncie klienta klikając w "Moje konto" w naszym sklepie. Jeśli posiadasz konto gościa, możesz śledzić swoje zamówienie w sekcji "Śledzenie Zamówienia".

 

Wersja EN

Hi {firstname} {lastname},    

Order {order_name} - Processing

We are currently processing your {shop_name} order with the reference {order_name}.     You can review your order and download your invoice from the "Order history" section of your customer account by clicking "My account" on our shop. If you have a guest account, you can follow your order via the "Guest Tracking" section on our shop.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

To są akurat maile przypisane do statusu, a nie statusy.

Dwie różne bajki tylko ściśle ze sobą powiązane. :)

Ale reasumując, jeśli w podglądzie maila w danym języku jest OK, to i klient dostaje takiego maila.

 

Maile te można poprawiać w Lokalizacja -> Tłumaczenia -> Tłumaczenia wiadomości e-mail

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ,

Mam jeszcze jedno pytanie związane z tłumaczeniami .

Mam ustawioną cechę dla produktów - czas dostawy np. 1 dzień , która wyświetlana jest na karcie produktu .

Gdzie i jak ustawić tłumaczenie samej cechy czyli wyrażenia "czas dostawy" oraz parametru tej cechy "jeden dzień" ?

Przy zmianie wersji językowej na angielską wyświetla mi się polska wersja językowa .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...