Jump to content
  • 0

Cecha produktu


q3d

Question

W sklepie mam produkty które np. jednocześnie wykonane są z drewna, szkła, metalu. Pomyślałem, że rozwiąże to w ten sposób, że dodam cechę produktu: Materiał i wprowadzę tekst opisujący z jakiego materiału wykonany jest produkt.

 

Prawie byłoby dobrze gdyby nie fakt, że:

1) pole opisu ma chyba określoną długść, a tym samym wprzypadku dłuższego opisu jest on przycinany

2) nie wiem jak taką opisową ceche produktu zamieścić w pliku do imporu bo albo dodaje mi opis jako kolejną wartośc cechy albo nic nie dodaje.

 

Wolałbym uniknąć sytuacji, w której te informacje umieszczam w opisie produktu. Jest na to szansa?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest to input o maksymalnej długości 33 znaków.

Co raczej jest jakąś niekonsekwencją w preście bo w bazie jest to pole varchar(255) i w klasie FeatureValue też jest walidowane na 255 znaków.

/* Lang fields */

 'value' =>        array('type' => self::TYPE_STRING, 'lang' => true, 'validate' => 'isGenericName', 'required' => true, 'size' => 255),

 

Można by przerobić w templatce admina ten input na 255 znaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W panelu admina mogę dodać indywidualną wartość o długości około 255 znaków (wersja 1.6.0.14) tylko że ta wartość dla mnie może być w niektórych przypadkach zbyt mała, a po drugie nie wiem jak dodać indywidualną wartość cechy produktu poprzez pliku .CSV.

 

Jest to opisane następująco:

Cecha (Nazwa:Wartość:Pozycja:Indywidualnie)

więc próbuje:

Materiał:::Opis materiał,Kolor:::Opis kolor,Wymiary:::Opis wymiary,Uwagi:::Opis uwagi

ale niestety tak zapisane cechy produktu nie importują się. Nie wiem brakuje cudzysłowów, może to nie ma być przecinek...

 

Być może jednak ja coć przekomponowuje. Generalnie chciałabym mieć możliwość utworzenia 4 pól tekstowych w których zamieszczę konkretne (Materiał, Kolor, Wymiary,Uwagi) informacje opisowe. Wydawało mi się, że cechy do tego dobrze się nadają, może jednak jestem w błędzie i powinienem użyć czegoś innego?

Edited by q3d (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...