Jump to content
  • 0

Problem przy aktualizacji do Presta 1.6.1


Skayfer

Question

Witam,

 

Aktualizuje pewien sklep z wersji 1.5.6 do 1.6.1, ale napotkałem na pewne problemy. Sklep aktualizowałem ręcznie gdyż metoda automatyczna nie chciała działać.

 

Wszystko według instrukcji

http://doc.prestashop.com/display/PS16/Manual+update

 

Po wykonaniu wszystkich kroków odpaliłem update.php, ale nie uruchamiał się. Włączyłem konsole i okazało się, żę bootstrap.php nie może odnaleźć trzech klas 'Core_Business_ContainerBuilder', 'Core_Foundation_IoC_Container', Adapter_ServiceLocator. 

 

Po przeklejeniu tych klas z innych plikow do bootstrap, odpalilem skrypt, ale zakończył działanie z błędem numer 34. Skopiowałem cały folder install z pobranej paczki na ftp, tak jak mówi dokumentacja, ale tym razem błąd 24. Czyli rzekomo zaaktualizowało się, ale znów czy to próbując wejść do fron czy back office, są kolejne błędy, że czegoś brakuje albo coś nie działa/

 

Teraz np. (Call to undefined method Media::addJsDef()) 

 

Kurcze, nie wiem czy gdzieś coś pominąłem, jakiś pliczek, który by mówił Preście gdzie schowane wszystkie metody i klasy ?

 

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na początku tego manuala stoi jak wół:

THIS METHOD IS NOW DEPRECATED.
PLEASE USE THE FREE 1-CLICK UPGRADE MODULE INSTEAD.

 

"1-click upgrade" działa prawidłowo, tylko core presty nie może być podziurawione jakimiś błędnymi farfoclami użytkownika.

1. Należy zacząć od Zaawansowane -> Informacje konfiguracyjne -> Lista zmienionych plików.

Wszystkie pliki core powinny być oryginalne (pliki modułów mogą być zmienione np. aktualizacjami).

2. Na czas aktualizacji z override należy wywalić wszystkie nadpisywania.

Po aktualizacji należy włączyć debugowanie, wrzucić spowrotem overridy i podziwiać ile błędów generują :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...