Jump to content
  • 0

Import klientów i adresów z innego sklepu


brando007

Question

Witam,

 

Posiadam dane klientów w formacie CSV z innego sklepu (to nie jest Prestashop). W skrypcie PHP odpowiednio sobie parsuje te dane i mam już je przygotowane do importu. Chciałbym teraz wstawić te dane do tabel w Prestashop. Chciałem początkowo to zrobić w prosty sposób -> INSERT INTO do odpowiednich tabel i odpowiednimi id, ale są tam takie kolumny jak np. secure_key, które są raczej generowane bezpośrednio przez Prestashop i wstawienie takiego klienta z niepoprawnym kluczem mogłoby spowodować nieprawidłowe działanie (tak mi się wydaje). Więc wolałbym zrobić to w skrypcie PHP opierając się o system zaimplementowany w Prestashop. Tylko teraz nie wiem jak to zrobić. Musiałbym w pętli tworzyć obiekt klienta, przypisać do niego dane, zapisać i zaraz potem tworzyć obiekt adresu dla danego klienta, przypisać dane i zapisać. Potrzebowałbym kod, który tworzy te obiekty, przypisuje dane i zapisuje. Oczywiście proszę też o informacje, które pliki Prestashop należy zaimportować.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

brando007.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

wstawienie takiego klienta z niepoprawnym kluczem mogłoby spowodować nieprawidłowe działanie (tak mi się wydaje)

 

Na pewno hasła nie będą prawidłowe.

Jak presta generuje hasło i secure_key masz w klasie Customer - funkcja add.

W klasie Tools masz funkcję passwdGen.

Potrzebny jeszcze będzie COOKIE_KEY z zainstalowanej już presty /config/settings.inc.php

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...