Jump to content
  • 0

Cena za opakowanie, 100ml, 1 kg etc.. Presta 1.6


stempol90

Question

Witam,

 

Mam problem z ustawieniem ceny za np. 100gr.  W zakładce ceny oczywiście da się ustawić cenę za dowolną wagę ale chciałbym aby było to liczone automatycznie, ponieważ przeliczanie za każdym razem kalkulatorem przy kilku tysiącach pozycji jest uciążliwe. 

 

Myślałem aby dodać tam pole, w którym wpiszę liczbę np "ml" to zapisze się do bazy w osobnej kolumnie. Teraz pojawia się pytanie jak zrobić aby automatycznie przeliczyło cenę za 100 ml. 

 

Czyli: produkt ma 30 ml  i kosztuje 10 euro a wiec powinna być jakaś funkcja licząca według schematu:

 

(100ml*10euro)/30ml = cena za 100 ml

 

 

Może istnieje jakiś moduł ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Podczepię się też pod temat > 
mam towar który jest sprzedawany za kg i to w takiej dokładności
ale mam na magazynie w sztukach w konkretnej wadze np:

A1-1,0013 ; A2-1,0006 ; A3-1,0003

Jest to jeden produkt - jako laik jest to problem nie do przeskoczenia - proszę o ukierunkowanie 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Rufi czyli chcesz wyświetlić cenę za kilogram ale sprzedawać pełne opakowania? Więc dla produktu w paczce o wadze 1.2 kg cena ma się wyświetlać np. 10 zł za kg ale można dodawać tylko pełne paczki więc dodanie 1 paczki to 12 zł, 2 paczek to 24 zł itd. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie dokładnie jest to taśma 70x0,3 cena za kg 1300
sztuki dostępne 1,003 ; 1,004; 1,0013 kg
i nie można sprzedać innej wagi niż te podane powyżej. Można usunąć cenę za kg i wpisać w opis jest mi to jedno by tylko zagrała waga :)



kolejny produkt to 70x0,4 cena za kg 1300

sztuki dostępne 1,022 ; 1,064; 1,0016 kg  
ale jest to kolejny produkt - nie chciałem już bardziej zamieszać 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Myślałem że potrzebujesz jakiegoś większego rozwiązani i że bez dodatkowego modułu sie nie obejdzie jednak po zastanowieniu to:

 

taśma 70x0,3 cena za kg 1300 opakowanie 1.003 kg, czyli ustawiasz cenę produktu na (1300 * 1.003) = 1303,90 zł, a poniżej piszesz przy cena jednostkowa 1300 za kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

przeoczyłeś mój jeden post 
na magazynie mam sztuki dostępne 1,003 ; 1,004; 1,0013 kg
przy zakupie 1 szt mamy 1x1,003x 1300 gdy kupimy 2 sztuki to powinno być :

 1x1,003kgx1300zł + 1x1,004kgx1300zł
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zgadza się teraz to ja namieszałem 

jeszcze raz zadam pytanie 
 

mam produkt A sprzedawany w sztukach i stałej cenie za kg
każda sztuka ma inną i niepowtarzalną wagę - jak wprowadzić dany produkt by spełniał te warunki do sprzedaży: 

na magazynie mam sztuki dostępne 1,003 ; 1,004; 1,0013 kg
przy zakupie 1 szt mamy 1x1,003x 1300 gdy kupimy 2 sztuki to powinno być :

 1x1,003kgx1300zł + 1x1,004kgx1300zł itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wydaje mi się że waga jest lepszym rozwiązaniem, dodatkowo w Preferencje > Produkty wyłącz przycisk dodaj do koszyka gdy produkt ma atrybuty, spowoduje to że klient będzie musiał wybrać odpowiednią wagę i zmusi to go do wglądu w dostępne możliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

działa :)  wielkie dzięki endriu107

rozwiązanie:

Atrybut produktu "Wagi produktów".

Dla tego atrybutu zakładam sobie jednostki poszczególnych sztuk:

- 1,003

- 1,004

- 1,013

dodatkowo w Preferencje > Produkty wyłącz przycisk dodaj do koszyka gdy produkt ma atrybuty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przypomnę się jeszcze z moim postem, może macie w tej sprawie jakieś pomysły.

Na ogólnym forum podpowiedziano mi możliwość wykorzystania jednego z modułów. Nie do końca spełnia on moje wymagania ale ostatecznie go zmodernizuje, jednak myślałem aby zrobić to bez modułu tylko na silniki presty.

 

https://www.prestashop.com/forums/topic/455407-automatic-price-per-100-ml-or-package-prestashop-16/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

to chyba jest bardzo podobna sytuacja jak u mnie tylko że ty masz inne stałe 
- cena 
- wielkość pojemnika 
jak na mój gust zrób tak jak ja tylko zamieniasz moje wagi na 
- 100 ml
- 200 ml
- 300 mi czy jakie tam są 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teraz jeszcze raz ja

Wprowadzone zmiany nie przeliczają ceny końcowego produktu a mianowicie

cena stała za kg -1300

atrybut- waga 1,004

wpływ na cenę wzrost o 0,004 x 1300= 5,20
wpływ na wagę  - 0,004
pa takiej konfiguracji podnosi cenę za kg do 1305,20 zamiast zostawić 1300 cena końcowa 1310,42 

gdy zostawi się wpływ na cenę żaden

wpływ na wagę  - 0,004
to nie liczy dodatkowej wagi - cena końcowa 1300 zamiast prawidłowej 1305,20
gdzie jest błąd ?
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

mam problem spróbuje to opisać w miarę zrozumiale, sprzedaje głownie na paczki np 10,20 szt dodałem dodatkowy atrybut "paczka" gdzie klient możne wybrać wielkość paczki 10,20 itd. w zakładce produktu tj. cena w sekcji "cena jednostkowa netto" wpisałem przeliczona cenę np. x10 szt i zatytułowałem "cena 1 paczki " pod spodem w żółtym okienku podświetla się cena brutto przeliczona o podatek, i jest generalnie ok. na stronie pojawia się cena jednostkowa np 2,50 i cena za paczkę 25zl za paczkę.

Problem w tym że jeżeli klient zaznacza kolor,wybiera atrybut dodany przeze mnie np "paczka 10 szt" po dodaniu do koszyka cena nie jest jako 25zl a 2,50.

Tu moje pytanie do bardziej doświadczonych bo osobiście przeszukałem fora i nie widzę rozwiązania, czy da się jakoś ustawić albo czy jest jakiś moduł który przelicza cenę końcowa przez atrybut? Chcę by cena za szt. pozostała widoczna a po wyborze paczki była mnożona razy ilość w paczce.

 

Próbowałem grzebać w kombinacjach i ustawiać przeliczenie kombinacji ale nie ma to sensu bo albo przelicza wszystko i z 2,5 robi sie 5 zl szt, wielkość paczki tez sie przelicza i zamiast 25 jest 50.

 

Prosiłbym o tłumaczenia w prostym jezyku jestem początkujący

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...