Jump to content
  • 0

Mapowanie obrazka


protonkwark

Question

Witam serdecznie,

Od wersji 1.6 usunięto funkcjonalność mapowania obrazków. Ponoć jest ukryta i włącza się ją poprzez utworzenie menu o nazwie Image Maps oraz Class: "AdminScenes". No ale co dalej? Ja w ogóle nie widzę możliwości utworzenia takiego ustrojstwa. Baardzo proszę o info co dalej zrobić, żeby uzyskać taką grafikę, która będzie kierowała na zestawy produktów po danym filtrze wyświetlone.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W pierwszym poście napisałem właśnie o tym, że jestem świadom tej metody. Jednakże popełniłem wcześniej błąd - w Nadrzędny dałem "Strona główna" a nie "Katalog"! Teraz dopiero pojawiła się opcja w zakładce Katalog, faktycznie. Dziękuję za pomoc! 

 

PS. Mam świadomość tego, że PrestaShop to OS, szacunek za ten projekt, dla jego twórców, koordynatorów i wszystkich zaangażowanych; jednakże nie pojmuję jak można usuwać tak fajną funkcjonalność i...nie przerzucić tego do formy modułu! Krok wstecz, tak nie robi się...metoda knąbrnego wielkiego Google (vide usunięcie "od tak" Google Reader itp.). Dla devów przecież to banał zapewne. Ok, ukryto to...ale co dalej? W kolejnych wersjach usunięcie całkowite? Strach się bać normalnie jak ktoś front porobi wg tej funkcjonalności i nagle mu się posypie wszystko. Jestem chętny zapłacić w Markecie Presty za taki moduł wręcz. Cóż, nie mam wyjścia - klient wymaga, ja muszę wykonać a tego nie przeskoczę, dobrze że to się jeszcze ostało, uff.

Edited by protonkwark (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nei do konca sie zgodze z ta "wielka funkjonalnoscia" mapowania.... stworzylem juz parenascie zklepow i jak narazie tylko raz uzywalem mapowania, no moze dwa... czy to takie potrzebne? funkcjonalne? bynajmniej, niszowe. raczej, tak jak piszesz, powinien to byc calkiem osobny modul dla "chcacych" w addons. a usuwanie rzadko uzywanych elementow z panelu bardzo pomaga....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No racja, przecież jest silna instytucja Modułów więc mam nadzieję, że nie zrobi się po prostu "delete" ale upakuje do osobnego modułu. Nawet płatnego, pal licho, ale żeby było. 

ale nie wiem w czym problem? przeciez jest.... nikt tego nie "delete" tylko niezywane z czasem zanika ;) tak bylo i w tym i wielu innych fukcjonalnosciach presta. jeszcze poza mapowaniem jest wiele niezuwanych, wiec ukrytych funkcji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Udało się uruchomić tą funkcjonalność. Dziękuję więc. 

 

Mam dodatkowe pytanie - nie będę zakładał nowego tematu.

Dodając link do danego obszaru mapowanego zdjęcia, jest możliwość przypisania określonego produktu. Nie można wybrać kategorii ani nic. Da się przypisać kategorię albo listę produktów wg jakiegoś parametru (wynik szukania z filtru)?

Edited by protonkwark (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...