Jump to content
  • 0

Cena vip i normalna widoczne jednocześnie


cy5

Question

Witam


Taka sprawa.


Mam kartę Vipowską po zakupieniu której klient ma rabat na wszystko 20%.


Jak wyświetlić informację pod ceną produktu "z kartą vip cena " i tu cena po rabacie 20%.


To tak dla zachęty by klient kupił kartę.


Nie wiem jak się za to zabrać. Czy jest jakieś narzędzie w PS1.6 za pomocą którego to można zrobić.


Proszę op pomoc w tej sprawie.


Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zastanawiałem się jak do tego podejść. Ten rabat od grupy klientów. Ci co wykupili kartę vip są w grupie "karta klienta" i na podstawie tego odliczać rabat. ten przydzielony grupie. Może się zdarzyć inna grupa lub inny tabat. W razie czego pojedyncze produkty nie uwzględniać w grupie klientów - wyłączyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Staram się te twoje 3 posty zbić w sensowną całość ale składnia i tok myślowy jest tutaj nie do końca dla mnie zrozumiała. W standardzie presta nie posiada czegoś takiego co pozwoli odnieść się do konkretnej grupy klientów więc warunki typu if customer group id == 4 wyświetl cenę grupy 4 nie zadziałają. Tak jak napisałem można pobrać cenę produktu, aktualną czy bazową i z niej wyliczyć cenę po obniżce o ile ta obniżka jest stała procentowo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przepraszam za chaos, piszę co mi zaświta w głowie.

Czyli rabatu ustalonego dla jednej grupy klientów nie da się pobrać do obliczeń. Zmierzam do tego by np szło deklarować ten procent zniżki w jakichś sposób z back office. Zdaję sobie sprawę że w samym skrypcie to można zrobić, ale żeby szło po czasie w wygodny sposób ten procent edytować. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

z tego co widac na przykladzie (zdrowieztiens.pl) to rabat obliczany jest dla wszystkich produktow, nawet z promocji. w takim wypadku to sprawa robi sie prosta. delikatna przerobka szablonow (glownego i modulow) zalatwia calosc.

 

na pewno do rpzerobki pliki szalbonu skorki:

product.tpl

product-list.tpl

 

moduly (wedle uznania i potrzeby)

blocknewproducts

blockspecials

productscategory

 

ogolnie rzecz ujmujac wszedzie tam, gdzie pojawia sie produkt wraz z cenami.

 

idac dalej: wyszukac w kazdym wspomnianym zmienna ceny ($price), powielic, dodac wlasne style (zeby odroznic od ceny glownej) 

 

i np. dla product.tpl:

<span id="our_price_display" itemprop="price">{convertPrice price=$productPrice}</span> 

zmieniamy na:

<span id="our_price_display" itemprop="price">{convertPrice price=$productPrice}</span>

<span id="our_vip_price_display" itemprop="price">{l s='Vip price:'} {convertPrice price=($productPrice*0.8)}</span>

i analogicznie do reszty wymienionych.

 

 

 

tutaj tylko jedno ALE... taka prostota tylko w wypadku, jezlei w produkcie nie sa uzywane atrybuty wplywajace na cene. w wypadku ich uzycia nalezaloby by jeszcze pobawic sie w product.js i tam dodac nowa zmiennna, zeby zmieniala sie z impactem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie ta linia wygląda tak:

<span id="our_price_display" class="price" itemprop="price" content="{$productPrice}">{convertPrice price=$productPrice|floatval}</span>

 

A w którym pliku to dostylować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Popełniłem moduła na vip kartę, tak to wygląda w produkcie:

http://yabber.eu.org/presta/pl/bluzy/17-bluza.html

 

Jednak na stronie frontowej są nieprawidłowe wartości ceny po rabacie :( (w produkcie jest OK).

Użyłem w module newsa z 1.6.1 czyli Core_Foundation_Database_EntityManager i nowego hooka z 1.6.1 DisplayProductPriceBlock.

Narazie nie mam czasu wnikać co jest nie halo z tym frontem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

a tak po zmianie: 

<span id="our_vip_price_display" class="price" itemprop="price" content="{$productPrice}">{l s='Vip price:'} {convertPrice price=($productPrice*0.8)|floatval}</span>

no i wygląd:

http://twojtiens.pl/index.php?id_product=213&controller=product

no to juz masz co chciales... teraz tylko kswestia ostylowania (tutaj radzilbym opisac ten dodatkowy element swoimi klasami) i zasadnoczo polowiczny sukces by juz byl.... polowiczny, bo wszystko bedzie pieknie i ladnie do pewnego momentu.... atrybuty z impactem ;) jezlei bedziesz mial jakies atrybuty wplywajace na cene to pamietaj zeby jeszcze zmowyfikowac odpowiednie funckje z js/product.js odpowiedzialne za zmiane wyswetlania ceny w ajaxie przy zmianie atrybutow.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Popełniłem moduła na vip kartę, tak to wygląda w produkcie:

http://yabber.eu.org/presta/pl/bluzy/17-bluza.html

 

Jednak na stronie frontowej są nieprawidłowe wartości ceny po rabacie :( (w produkcie jest OK).

Użyłem w module newsa z 1.6.1 czyli Core_Foundation_Database_EntityManager i nowego hooka z 1.6.1 DisplayProductPriceBlock.

Narazie nie mam czasu wnikać co jest nie halo z tym frontem.

Ładnie to wygląda, ale dla mnie czarna magia jak to zrobiłeś.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No tak. Trzeba robić sobie kopie tych modyfikowanych plików by było prościej.

Możesz endriu107 ustosunkować się do tego mojego problemu jak wyżej?

Klientka za niedługo się odezwie a ja tak na prawdę jeszcze w lesie z półproduktem.

Jak wyświetlać tę podwójną cenę we wszystkich miejscach?

Nie wiem jak szukać modułu który by takie funkcje miał.

Propozycja design4VIP jest tą którą udało mi się zrobić i to tylko na podstawie przykładu jaki podał.

reszty nie ruszyłem. Dopiero się uczę PHP.

Ciekawie pisze Yabber, ale z tym to w ogóle nie wiem jak, coś jak by wykorzystanie jakiegoś modułu w jakiś sposób.

Możesz się ustosunkować do tych wypowiedzi ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...